×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ethiopian odbiera pierwszego B787-9


Ethiopian odebrał w piątek (27.10) pierwszego boeinga 787-9. Afrykański przewoźnik będzie leasingować te maszyny dzięki porozumieniu z firmą AerCap.


Podobnie jak w przypadku dostaw boeingów: 777-200LR, 777-300ER, towarowej wersji B777F oraz mniejszej wersji Dreamlinerów, czyli boeingów 787-8, Ethiopian został pierwszą linią lotniczą w Afryce, która rozpoczęła eksploatację większego wariantu liniowca marzeń, czyli wersji 787-9.

Jesteśmy dumni, że świętujemy jako pierwsi wprowadzenie do naszej młodej i szybko rozwijającej się floty przełomowego modelu boeing 787-9. Inwestujemy w zaawansowane rozwiązania, aby dać naszym klientom jak najlepszy produkt i doświadczenia - powiedział Tewolde GebreMariam, dyrektor generalny Ethiopian Airlines.

Dreamliner jest uważany za najbardziej innowacyjną i wydajną rodzinę samolotów. Od 2011 roku do linii lotniczych z całego świata trafiło już ponad 600 Dreamlinerów, które latając na ponad 560 trasach przewiozły już blisko 200 milionów osób.

Z przyjemnością obserwujemy jak boeing 787-9 dołącza do rozbudowanej floty boeingów w Etiopii. Maszyny te pozwolą jeszcze bardziej rozbudować siatkę połączeń lotniczych linii Ethiopian, a wszystko to dzięki wyjątkowym możliwościom jakie oferuje ten model - powiedziała Marty Bentrott, wiceprezes Boeinga ds. sprzedaży na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Rosji i Azji Centralnej.

Obecnie flota etiopskiego przewoźnika składa się z 90 samolotów, w tym 20 boeingów 787: 19 w wersji 787-8 i jednego w wersji 787-9. Linia oczekuje na dostawę jeszcze trzech Dreamlinerów w przedłużonym wariancie, ponadto o czym warto również wspomnieć, oczekuje wciąż na dostawę 18 airbusów A350-900. Już teraz średni wiek floty wynosi niespełna sześć lat.gość_a44c4 - Profil
gość_a44c4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie