×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Heathrow: Pasażerowie wydają więcej na zakupy


W pierwszych dziewięciu miesiącach roku o 6,4 proc. wzrosła średnia wartość wydatków w przeliczeniu na pasażera na lotnisku Heathrow i wyniosła 8,33 funta.


Wzrost wydatków w przeliczeniu na pasażera był znacznie wyższy niż wzrost liczby pasażerów, który w pierwszych dziewięciu miesiącach wyniósł 3,1 proc. w perspektywie rok do roku. Łącznie w tym okresie port lotniczy obsłużył 59,1 mln podróżnych.

Tak dobre wyniki handlowe napędzane były dzięki spadkowi wartości funta brytyjskiego. Taniejąca brytyjska waluta zachęcała podróżnych do większych zakupów, w szczególności w sklepach duty oraz tax free w strefie airside. Do większych wydatków zachęcało także rozbudowanie oferty gastronomicznej, szczególnie w terminalu 5, z której chętnie korzystali pasażerowie, oraz rozbudowanie oferty placówek handlowych oferujących towary luksusowe w terminalu 4. 

Łączne obroty handlowe od stycznia do końca września wzrosły o 9,6 proc. w perspektywie rok do roku i wyniosły 492 mln funtów. 


fot. Heathrow Airport



gość_c0e23 - Profil
gość_c0e23
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie