Finnair nawiązuje współpracę z JD.com

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
27 października 2017 09:30
Linie lotnicze Finnair, jako pierwszy przewoźnik lotniczy spoza Chin, nawiążą współpracę z chińską platformą e-handlu JD.com.
Reklama

JD.com, zwana także pod nazwą Jingdong, jest jedną z największych platform e-handlu w Chinach. Finnair będzie pierwszą linią lotniczą spoza Chin, która otworzy na tej platformie swój “sklep flagowy”. Prawie 260 mln klientów Jindong będzie miało szansę przeglądać ofertę fińskiego przewoźnika już na początku 2018 r.

- Ta współpraca jest krokiem milowym dla Finnair i pokazuje nasze zaangażowanie by zaoferować większy wybór oraz lokalizację usług dla naszych chińskich klientów. Częścią współpracy będzie możliwość wymiany punktów w programach lojalnościowych Finnair Plus oraz JD Travel - powiedział Juha Järvinen, dyrektor handlowy Finnair.

- Jesteśmy zadowoleni, że będziemy pracowali z Finnair, poważaną na świecie marką w branży podróży lotniczych, po to by zaoferować naszym podróżnym więcej wysokiej jakości opcji podróży. Wierzymy, że to partnerstwo pomoże Finnairowi dotrzeć do ponad ćwierć miliona naszych klientów, otwierając nowy, znaczący rynek - powiedział Feng Sun, dyrektor generalny JD Travel.

Od ponad 10 lat Finnair konsekwentnie stawia na swój rozwój w Chinach. W sezonie letnim, wraz z otwarciem trasy do Nanjing, fiński przewoźnik będzie oferował łącznie siedem tras do Państwa Środka. Nowe partnerstwo z JD.com pomoże liniom Finnair dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów z Chin, podczas gdy dla JD Travel oznacza zwiększenie swojej obecności na rynku międzynarodowych podróży lotniczych.


Pomimo, że Finnair jest pierwszym przewoźnikiem spoza Chin na JD.com, nie jest pierwszym przewoźnikiem zagranicznym, który zdecydował się na współpracę z chińską platformą e-commerce. W sierpniu tego roku partnerstwo ogłosiły linie lotnicze Qantas oraz należąca do Grupy Alibaba platforma usług turystycznych Fliggy. Porozumienie przewiduje, że australijski przewoźnik otworzy na Fliggy swój “sklep flagowy”, a obaj partnerzy będą przeprowadzali wspólne kampanie marketingowe skierowane do 507 mln aktywnych użytkowników aplikacji mobilnych Grupy Alibaba.

Dla linii lotniczych spoza Państwa Środka partnerstwo z chińskimi partnerami może być sposobem na lepszą sprzedaż biletów na lokalnym rynku, który rządzi się innymi prawami niż reszta krajów. W Chinach w dalszym ciągu spora część klientów kupujących bilety korzysta z usług agentów podróży, a globalne systemy dystrybucji nie mogą dystrybuować biletów na trasy lub odcinki podróży obejmujące loty krajowe wewnątrz Chin. Jednocześnie rozwój sprzedaży bezpośredniej wiąże się z przeskoczeniem etapu zakupów online na komputerach stacjonarnych i korzystaniem z rozwiązań mobilnych - olbrzymi procent chińskich użytkowników internetu nie posiada nawet adresu e-mail i na codzień korzysta w kont społecznościowych na takich serwisach jak Alibaba czy WeChat, umożliwiających nawet płatności bezgotówkowe.

fot. Finnair, Airbus
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama