×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet ogłasza nową bazę w Bordeaux


Brytyjska linia ogłosiła w poniedziałek (23.10) uruchomienie kolejnej bazy operacyjnej we Francji. Od wiosny przyszłego roku samoloty easyJeta będą stacjonować także w Bordeaux.


Przewoźnik, który w Bordeaux jest obecny od 2006 r., zbazuje tam trzy airbusy A320. Dzięki temu, stolica Akwitanii stanie się szóstą bazą easyJeta we Francji obok paryskich lotnisk: Orly i Charlesa de Gaulle'a oraz lotnisk w Lyonie, Nicei i Tuluzie, co przełoży się na oferowanie na poziomie 22 mln miejsc rocznie. Tym samym easyJet potwierdza, że traktuje Francję jako najważniejszy obok Wielkiej Brytanii rynek w Europie.

- Francja pozostaje jednym z najważniejszych elementów w strategii easyJeta i największym rynkiem pod względem ilości baz zlokalizowanych poza Wielką Brytanią. Jako przewoźnik operujący do Bordeaux od ponad dekady doskonale zdajemy sobie sprawę z dojrzałości tutejszego rynku, lojalności naszych klientów, ale także ich wymagań. Dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie bazy - stwierdziła Carolyn McCall, prezes linii easyJet.


Nierozstrzygniętą kwestią pozostaje kwestia nowych tras, które linia uruchomi po otwarciu nowej bazy:

- Na wiosnę uruchomimy nowe trasy z myślą zarówno o biznesie jak i o wypoczynku. Zapewnią one rozwój lokalnej gospodarki i poprawią połączenia Bordeaux z innymi miastami Francji i Europy - dodała McCall.

Obecnie easyJet oferuje ze stolicy Akwitanii 17 tras całorocznych i pięć sezonowych. W przyszłym roku linia zamierza przewieźć ponad dwa miliony pasażerów na trasach z i do Bordeaux, co ma stanowić wzrost o 20 proc. w skali roku. Przewoźnik deklaruje, że dzięki nowej bazie powstanie 110 nowych miejsc pracy.

Ryanair, największy konkurent easyJeta, nie ma we Francji ani jednej bazy z uwagi na spór prawny - władze kraju nie zgadzają się, by przewoźnik zatrudniał francuskie załogi na irlandzkich kontraktach.


Reklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie