Uchwała o CPK na rządzie w przyszłym tygodniu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
27 października 2017 08:00
Uchwała o Centralnym Porcie Komunikacyjnym zostanie przyjęta przez Radę Ministrów jak najszybciej - zapowiedział w rozmowie z portalem Rynek-lotniczy.pl Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. Według naszych informacji nastąpi to w przyszłym tygodniu.
Reklama

- Konsultacje się zakończyły i nie ma żadnych rozbieżności odnośnie tego, jaki jest ostateczny kształt tego dokumentu. Projekt był konsultowany także z wojskiem, czyli Ministerstwem Obrony Narodowej i innymi resortami - stwierdził Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, w rozmowie z portalem Rynek-lotniczy.pl.

Adamczyk podkreślił, że rozstrzygnięcie wątpliwości co do szczegółów uchwały o CPK oznacza, że dokument niebawem zostanie przedyskutowany na Radzie Ministrów. Posiedzenia rządu odbywają się raz na tydzień we wtorki.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji z innych źródeł, niemal na pewno dokument trafi pod obrady rządu już w przyszłym tygodniu.

Przyjęcie uchwały rządu o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z obszernym załącznikiem zawierającym szczegółową koncepcję tej inwestycji było pierwotnie planowane już na lipiec br. Z powodu masowych protestów przeciwko upolitycznieniu sądów rząd przełożył jednak prace na wrzesień. Wtedy z kolei wstrzymał je brak porozumienia między Mikołajem Wildem, pełnomocnikiem ds. CPK, a Andrzejem Adamczykiem co do sposobu realizacji komponentu kolejowego inwestycji.

Teraz te rozbieżności zostały rozwiązane, choć nie wiadomo jeszcze w jaki sposób. Pozycja polityczna Andrzeja Adamczyka jest bardzo słaba i jest on jednym z ministrów, który może zostać zdymisjonowany podczas planowanej wkrótce rekonstrukcji rządu Beaty Szydło. Z kolei Wild cieszy się wsparciem wicepremiera i ministra rozwoju oraz finansów, Mateusza Morawieckiego.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama