×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Uchwała o CPK na rządzie w przyszłym tygodniu


Uchwała o Centralnym Porcie Komunikacyjnym zostanie przyjęta przez Radę Ministrów jak najszybciej - zapowiedział w rozmowie z portalem Rynek-lotniczy.pl Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. Według naszych informacji nastąpi to w przyszłym tygodniu.


- Konsultacje się zakończyły i nie ma żadnych rozbieżności odnośnie tego, jaki jest ostateczny kształt tego dokumentu. Projekt był konsultowany także z wojskiem, czyli Ministerstwem Obrony Narodowej i innymi resortami - stwierdził Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, w rozmowie z portalem Rynek-lotniczy.pl

Adamczyk podkreślił, że rozstrzygnięcie wątpliwości co do szczegółów uchwały o CPK oznacza, że dokument niebawem zostanie przedyskutowany na Radzie Ministrów. Posiedzenia rządu odbywają się raz na tydzień we wtorki. 

Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji z innych źródeł, niemal na pewno dokument trafi pod obrady rządu już w przyszłym tygodniu. 

Przyjęcie uchwały rządu o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z obszernym załącznikiem zawierającym szczegółową koncepcję tej inwestycji było pierwotnie planowane już na lipiec br. Z powodu masowych protestów przeciwko upolitycznieniu sądów rząd przełożył jednak prace na wrzesień. Wtedy z kolei wstrzymał je brak porozumienia między Mikołajem Wildem, pełnomocnikiem ds. CPK, a Andrzejem Adamczykiem co do sposobu realizacji komponentu kolejowego inwestycji. 

Teraz te rozbieżności zostały rozwiązane, choć nie wiadomo jeszcze w jaki sposób. Pozycja polityczna Andrzeja Adamczyka jest bardzo słaba i jest on jednym z ministrów, który może zostać zdymisjonowany podczas planowanej wkrótce rekonstrukcji rządu Beaty Szydło. Z kolei Wild cieszy się wsparciem wicepremiera i ministra rozwoju oraz finansów, Mateusza Morawieckiego.gość_a44c4 - Profil
gość_a44c4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie