Od dziś ostrzejsze kontrole na wjeździe do Stanów

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
26 października 2017 10:30
Od dziś (26.10) obowiązują nowe przepisy dotyczące kontroli pasażerów wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych. Procedury nie zostały ujawnione, ale wiadomo, że będą bardziej czasochłonne.
Reklama
Nowe zasady zostały wprowadzone przez amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Szczegółowe zmiany nie zostały podane do publicznej wiadomości, ale wiadomo, że nowe kontrole będą bardziej szczegółowe.

Niektórzy przewoźnicy już zapowiedzieli, że będą przeprowadzać z pasażerami dodatkowe wywiady przed boardingiem. Będą one zapewne polegały na zadaniu pytań o cel lotu do Stanów oraz historię poprzednich podróży. Z tego powodu niektóre linie, np. Cathay Pacific, zablokowały możliwość samodzielnego nadania bagażu przez osoby lecące do Stanów. Dodatkowy wywiad będzie przeprowadzany albo przy stanowisku check-in, albo, w przypadku osób lecących bez bagażu rejestrowanego, przed boardingiem. Wiele linii wydało rekomendację, aby pasażerowie lecący do Stanów byli na lotnisku już trzy godziny przed planowanym odlotem.

Nowe zasady dotyczą zarówno obywateli Stanów, jak i obcokrajowców. Mają doprowadzić do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Ich wprowadzenie przez linie było jednym z warunkiem zniesienia zakazu przewozu osobistych urządzeń elektronicznych na pokładzie.

Z Polski do Stanów Zjednoczonych lata tylko LOT: z Warszawy do Chicago, Nowego Jorku-JFK, Nowego Jork-Newark i Los Angeles oraz z Krakowa do Chicago.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy