×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT doda do floty sześć kolejnych embraerów


LOT powiększy w przyszłym roku flotę regionalną o co najmniej sześć samolotów typu embraer E195, mieszczących do 112 pasażerów. To oznacza podwojenie liczby tego typu maszyn w barwach polskiej linii. Będą to samoloty używane.



Informację o planowanym powiększeniu floty LOT-u podał portal Fly4free, my potwierdziliśmy te nieoficjalne doniesienia we własnych źródłach. 

Model E195 jest największym z rodziny samolotów brazylijskiego przedsiębiorstwa. Na pokład może zabrać do 112 osób w konfiguracji foteli 2-2. Samoloty obsługują trasy europejskie i krajowe w siatce LOT-u - w sezonie zimowym 2017/18 najczęściej latają z Warszawy do Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu, Amsterdamu, Rzeszowa i Kijowa-Boryspolu. Obecnie polski przewoźnik posiada sześć maszyn tego typu, a także 16 mniejszych embraerów: dziesięć modeli E175 i sześć E170. 


Kolejne embraery E195 będą samolotami używanymi, a lot będzie je leasingował. Umowa nie została jeszcze podpisana, ale wszystko wskazuje na to, że stanie się to jeszcze w tym roku - wynika z naszych informacji.
 
Decyzja o wzmocnieniu floty kolejnymi samolotami tego samego typu nie dziwi. Już wcześniej prezes LOT-u Rafał Milczarski mówił o potrzebie zwiększenia floty samolotów regionalnych i ujednolicenia ich do jednego typu. Tłumaczył to m.in. w wywiadzie dla Pasazer.com. Rozwój i ujednolicenie floty samolotów regionalnych zakłada także plan rozwoju Polskich Linii Lotniczych LOT.

Nie będą to jedyne dodatki do floty LOT-u w przyszłym roku - polski przewoźnik pozyska też trzy boeingi 787-9 Dreamliner (większe od obecnie wykorzystywanych w wariancie -8) oraz dwa wąskokadłubowe boeingi 737 MAX 8. Dwa pierwsze MAX-y powinny przylecieć do LOT-u jeszcze w tym roku, choć jak na razie nie ma informacji co do tego, kiedy dokładnie dołączą one do floty spółki.

W czerwcu i lipcu LOT odebrał siódmego i ósmego Dreamlinera w wariancie 787-8. W tym roku do floty LOT-u dołączyły już także cztery używane boeingi 737-800. 

fot. Piotr Bożyk



gość_75f1a - Profil
gość_75f1a
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie