×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair: Nowa polityka bagażowa od stycznia


Od 15 stycznia 2018 r. pasażerowie Ryanaira bez wykupionego priorytetu boardingu nie będą mogli wnieść na pokład pełnowymiarowej walizki podręcznej. Będą musieli je nadać za darmo do luku bagażowego. Wcześniej linia informowała, że wprowadzi zmiany już 1 listopada.


Nowa polityka bagażowa ma na celu przyspieszenie boardingu. Poprzez ograniczenie możliwości wnoszenie bagażu podręcznego na pokład pasażerowie będą mieli mniej walizek, a to nie tylko przyspieszy załadunek, ale równocześnie podniesie komfort podróży. 

Ograniczenie wymusi na pasażerach nieco lepsze planowanie, ale nie stanowi zdecydowanego pogorszenia warunków podróży. 

Pasażerowie z wykupionym priorytetem boardingu niezmiennie będą mogli wnieść na pokład dwie sztuki bagażu podręcznego za darmo - jedną pełnowymiarową, a drugą mniejszą, mieszczącą się pod poprzedzającym fotelem.

Osoby, które nie mają wykupionej tej usługi, także będą mogły mieć z sobą dwie darmowe sztuki bagażu podręcznego, ale na pokład wniosą tylko mniejszą, mieszczącą się pod fotelem. Większa walizka będzie musiała zostać nadana do luku bagażowego. Pasażerowie będą oddawać walizkę przy wyjściu do samolotu i odbiorą ją na taśmie bagażowej, razem z walizkami nadanymi jako bagaż rejestrowany.

Ryanair wcześniej zapowiadał, że wprowadzi nowe zmiany od 1 listopada. Przesunięcie ma zapewne związek z tym, że linia chce uniknąć kolejnych kłopotów wizerunkowych po tym, jak z powodu braku dostępnych pilotów w okresie od połowy września do końca marca 2018 r. odwoła łącznie ok. 20 tys. lotów. gość_a44c4 - Profil
gość_a44c4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie