Ryanair: Nowa polityka bagażowa od stycznia

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
24 października 2017 11:45
6 komentarzy
Od 15 stycznia 2018 r. pasażerowie Ryanaira bez wykupionego priorytetu boardingu nie będą mogli wnieść na pokład pełnowymiarowej walizki podręcznej. Będą musieli je nadać za darmo do luku bagażowego. Wcześniej linia informowała, że wprowadzi zmiany już 1 listopada.
Reklama

Nowa polityka bagażowa ma na celu przyspieszenie boardingu. Poprzez ograniczenie możliwości wnoszenie bagażu podręcznego na pokład pasażerowie będą mieli mniej walizek, a to nie tylko przyspieszy załadunek, ale równocześnie podniesie komfort podróży.

Ograniczenie wymusi na pasażerach nieco lepsze planowanie, ale nie stanowi zdecydowanego pogorszenia warunków podróży.

Pasażerowie z wykupionym priorytetem boardingu niezmiennie będą mogli wnieść na pokład dwie sztuki bagażu podręcznego za darmo - jedną pełnowymiarową, a drugą mniejszą, mieszczącą się pod poprzedzającym fotelem.

Osoby, które nie mają wykupionej tej usługi, także będą mogły mieć z sobą dwie darmowe sztuki bagażu podręcznego, ale na pokład wniosą tylko mniejszą, mieszczącą się pod fotelem. Większa walizka będzie musiała zostać nadana do luku bagażowego. Pasażerowie będą oddawać walizkę przy wyjściu do samolotu i odbiorą ją na taśmie bagażowej, razem z walizkami nadanymi jako bagaż rejestrowany.

Ryanair wcześniej zapowiadał, że wprowadzi nowe zmiany od 1 listopada. Przesunięcie ma zapewne związek z tym, że linia chce uniknąć kolejnych kłopotów wizerunkowych po tym, jak z powodu braku dostępnych pilotów w okresie od połowy września do końca marca 2018 r. odwoła łącznie ok. 20 tys. lotów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a60cf 2017-10-24 15:32   
gość_a60cf - Profil gość_a60cf
Opłatę za jakikolwiek (prawie) bagaż forsował juz Wizz i właśnie się z niej wycofał. Co do oddawania walizek pod samolotem, to o ile przy boardingu z płyty jest to w sumie korzystne rozwiązanie, bo w tym czasie gdy pasażerowie bedą się usadzać obsługa zapakuje bagaż i zajmie to mniej czasu nic upychanie walizek po schowkach, o tyle jestem ciekaw co zrobią tam, gdzie musza stawać do rękawa, bo za znoszenie tylu walizek z rękawa na dół to lotniska zapewne bedą sobie doliczać...
tadeuszkominek 2017-10-24 15:16   
tadeuszkominek - Profil tadeuszkominek
Za parę lat wprowadzą opłatę za jakikolwiek bagaż
gość_ebabf 2017-10-24 15:09   
gość_ebabf - Profil gość_ebabf
100% trzeba bedzie zostawic ja przy schodach samolotu. W ten sposob Ryanair unika oplat za wiecej punktow check-in a takze oplat za uzycie infrastruktury bagazowej (plus scan bezpieczenstwa walizek). Pasazer sam moze to zrobic.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama