×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapore Airlines zamawiają kolejne duże boeingi


Singapore Airlines zamówiły 20 boeingów 777-9 i 19 Dreamlinerów w wariancie 787-10. Przewoźnik zagwarantował sobie także prawo opcji na po sześć samolotów obydwu typów.


Ceremonia podpisania kontraktu odbyła się w Białym Domu podczas oficjalnej wizyty premiera Singapuru w Stanach Zjednoczonych. Zarówno Lee Hsein Loong, jak i Donald Trump byli obecni podczas wymiany dokumentów przez prezesa Singapore Airlines i Boeinga. 

Prezydent Stanów Zjednoczonych przy dziennikarzach poklepywał prezesa Boeinga po plecach i podkreślał, że kontrakt gwarantuje 70 tys. miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych - tyle osób pracuje w całym dziale samolotów pasażerskich tego producenta, również w obszarach, na które umowa z Singapore Airlines nie ma żadnego wpływu.

Singapore Airlines już wcześniej zamówiły 30 boeingów 787-10 Dreamliner i będą pierwszym odbiorcą tego samolotu. Maszyna w barwach tej linii przechodzi już ostatnie testy, a pierwsza dostawa ma nastąpić w 2018 r. Przewoźnik dysponuje obecnie 30 boeingami 777, ale wcześniej nie zamawiał maszyn generacji 777X. gość_0599d - Profil
gość_0599d
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie