Singapore Airlines zamawiają kolejne duże boeingi

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
24 października 2017 09:50
Singapore Airlines zamówiły 20 boeingów 777-9 i 19 Dreamlinerów w wariancie 787-10. Przewoźnik zagwarantował sobie także prawo opcji na po sześć samolotów obydwu typów.
Reklama

Ceremonia podpisania kontraktu odbyła się w Białym Domu podczas oficjalnej wizyty premiera Singapuru w Stanach Zjednoczonych. Zarówno Lee Hsein Loong, jak i Donald Trump byli obecni podczas wymiany dokumentów przez prezesa Singapore Airlines i Boeinga.

Prezydent Stanów Zjednoczonych przy dziennikarzach poklepywał prezesa Boeinga po plecach i podkreślał, że kontrakt gwarantuje 70 tys. miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych - tyle osób pracuje w całym dziale samolotów pasażerskich tego producenta, również w obszarach, na które umowa z Singapore Airlines nie ma żadnego wpływu.

Singapore Airlines już wcześniej zamówiły 30 boeingów 787-10 Dreamliner i będą pierwszym odbiorcą tego samolotu. Maszyna w barwach tej linii przechodzi już ostatnie testy, a pierwsza dostawa ma nastąpić w 2018 r. Przewoźnik dysponuje obecnie 30 boeingami 777, ale wcześniej nie zamawiał maszyn generacji 777X.
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama