×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koniec sporu Ryanaira z Google i eDreams


W czwartek (19.10) Ryanair poinformował o osiągnięciu porozumienia z Google i platformą eDreams pośredniczącą w sprzedaży biletów. Spór, rozstrzygany przez Irlandzki Sąd Najwyższy, trwał od 2015 r.


Irlandzka linia pozwała niespełna dwa lata temu eDreams i Google'a ze względu na rzekomą sprzedaż biletów w zawyżonych cenach za pośrednictwem amerykańskiej platformy, z którą na dodatek miała nie mieć podpisanej umowy. Ryanair na podstawie skarg otrzymanych od klientów twierdził, że poprzez podobny interfejs strony internetowej, szatę graficzną, strona wprowadza klientów w błąd. Niezadowolenie przewoźnika spotęgowało rozpowszechnianie reklam przez najpopularniejszą wyszukiwarkę internetową na świecie w ramach Google AdWords.

Przed kilkoma dniami strony osiągnęły długo wyczekiwane porozumienie, które przyjęły z zadowoleniem:

Nadal będziemy oferowali naszym klientom loty po Europie w najniższych cenach. Z radością przyjmujemy też ugodę, dzięki której reklama biletów lotniczych stanie się bardziej przejrzysta, oczywiście z korzyścią dla klientów. Cieszymy się z rozwiązania sporu oraz zobowiązań do umieszczania na platformie Google’s AdWords reklamy przyjaznej konsumentom - skomentował Kenny Jacobs, dyrektor ds. marketingu w Ryanair.

Cieszymy się z osiągniętego porozumienia z Ryanairem oraz eDreams. Mamy jasne zasady dotyczące rodzaju reklam, jakie akceptujemy na naszych platformach i nadal będziemy angażowali się w ich egzekwowanie, aby jak najlepiej służyć konsumentom - powiedział Elijah Lawal, rzecznik prasowy Google.

Jesteśmy zadowoleni z porozumienia i zobowiązujemy się pomagać podróżnym w całej Europie w uzyskaniu najlepszych i najbardziej korzystnych opcji podróży. Mamy nadzieję, że to porozumienie pozwoli wszystkim zainteresowanym skoncentrować się na zapewnieniu Europejskim podróżnym jeszcze wyższej jakości usług"  - dodał Robert McNamara, dyrektor departamentu ds. zewnętrznych w eDreams.

Nieznane jednak pozostały warunki ugody, o których zadecydował irlandzki wymiar sprawiedliwości.gość_c0e23 - Profil
gość_c0e23
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie