Koniec sporu Ryanaira z Google i eDreams

24 października 2017 10:40
W czwartek (19.10) Ryanair poinformował o osiągnięciu porozumienia z Google i platformą eDreams pośredniczącą w sprzedaży biletów. Spór, rozstrzygany przez Irlandzki Sąd Najwyższy, trwał od 2015 r.
Reklama
Irlandzka linia pozwała niespełna dwa lata temu eDreams i Google'a ze względu na rzekomą sprzedaż biletów w zawyżonych cenach za pośrednictwem amerykańskiej platformy, z którą na dodatek miała nie mieć podpisanej umowy. Ryanair na podstawie skarg otrzymanych od klientów twierdził, że poprzez podobny interfejs strony internetowej, szatę graficzną, strona wprowadza klientów w błąd. Niezadowolenie przewoźnika spotęgowało rozpowszechnianie reklam przez najpopularniejszą wyszukiwarkę internetową na świecie w ramach Google AdWords.

Przed kilkoma dniami strony osiągnęły długo wyczekiwane porozumienie, które przyjęły z zadowoleniem:

- Nadal będziemy oferowali naszym klientom loty po Europie w najniższych cenach. Z radością przyjmujemy też ugodę, dzięki której reklama biletów lotniczych stanie się bardziej przejrzysta, oczywiście z korzyścią dla klientów. Cieszymy się z rozwiązania sporu oraz zobowiązań do umieszczania na platformie Google’s AdWords reklamy przyjaznej konsumentom - skomentował Kenny Jacobs, dyrektor ds. marketingu w Ryanair.

- Cieszymy się z osiągniętego porozumienia z Ryanairem oraz eDreams. Mamy jasne zasady dotyczące rodzaju reklam, jakie akceptujemy na naszych platformach i nadal będziemy angażowali się w ich egzekwowanie, aby jak najlepiej służyć konsumentom - powiedział Elijah Lawal, rzecznik prasowy Google.

- Jesteśmy zadowoleni z porozumienia i zobowiązujemy się pomagać podróżnym w całej Europie w uzyskaniu najlepszych i najbardziej korzystnych opcji podróży. Mamy nadzieję, że to porozumienie pozwoli wszystkim zainteresowanym skoncentrować się na zapewnieniu Europejskim podróżnym jeszcze wyższej jakości usług" - dodał Robert McNamara, dyrektor departamentu ds. zewnętrznych w eDreams.

Nieznane jednak pozostały warunki ugody, o których zadecydował irlandzki wymiar sprawiedliwości.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy