Transavia poleci do okupowanej Sahary Zachodniej

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
23 października 2017 12:20
3 komentarze
Transavia France uruchomi od 26 października loty z Paryża-Orly do Ad-Dakhli w okupowanej przez Maroko Sahary Zachodniej. Będą to pierwsze loty z kontynentalnej Europy do tego miasta.
Reklama

Ad-Dakhla to miasto w południowej części Sahary Zachodniej, położone na niewielkim półwyspie i słynące z doskonałych warunków do sportów wodnych, w tym surfingu, oraz nieodkrytych plaż, a także stanowiące dobrą bazę wypadową do podróży na Saharę.

Miasto jest drugim co do wielkości ośrodkiem w Saharze Zachodniej i do 1976 r. było stolicą tego terytorium, gdy było ono jeszcze hiszpańską kolonią. Po wycofaniu się Hiszpanii Saharę Zachodnią w sposób sprzeczny z międzynarodowym prawem przejęło Maroko, które od 1976 r. okupuje większość tego terytorium. Zwierzchnictwa Maroka nad Saharą Zachodnią nie uznają żadne organizacje międzynarodowe i ani jedno państwo na świecie.

Władze Maroka aktywnie promują jednak turystykę w okupowanej Saharze Zachodniej i starają się zwiększyć liczbę gości z zagranicy przyjeżdżających przede wszystkim do Ad-Dakhli. Przeciwko czerpaniu korzyści z okupowanego terytorium protestują saharyjscy aktywiści, którzy są pozbawieni praw politycznych oraz gospodarczych w Saharze Zachodniej, oraz liczne organizacje międzynarodowe. Wyrok zabraniający sprzedaży dóbr produkowanych na tym terytorium pod marokańską flagą wydał Europejski Trybunał Sprawiedliwości.

Obecnie do Dakhli można polecieć liniami Royal Air Maroc z Tetuanu, Casablanki, Rabatu, Agadiru i Al-Ujun, stolicy Sahary Zachodniej, a także liniami Binter Canarias z Las Palmas.

Loty z Paryża-Orly będą wykonywane raz w tygodniu (w czwartki) boeingiem 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
maxd 2017-10-23 17:55   
maxd - Profil maxd
Władze ONZ na szczęście wyniosły się z Sahary po kilku dekadach nie robienia niczego. Polecam książkę Bartka Sabeli na ten temat.
gość_6138d 2017-10-23 15:10   
gość_6138d - Profil gość_6138d
gość_bc5a8@ Są równi i równiejsi.
gość_bc5a8 2017-10-23 13:41   
gość_bc5a8 - Profil gość_bc5a8
A gdzie wojska ONZ? Dlaczego błękitne hełmy nie wygonią Marokańczyków z Sahary Zachodniej?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama