×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Islandczycy aresztowali samolot airberlin


Islandzki operator portu lotniczego Keflavik, Isavia, dokonał zatrzymania airbusa A320 linii lotniczych airberlin w celu zabezpieczenia spłat zobowiązań przewoźnika wobec lotniska.


Zatrzymany airbus A320 to maszyna o rejestracji D-ABDX, wyleasingowany przez airberlin od firmy SKY Leasing. Samolot pozostaje uziemiony na islandzkim lotnisku od 19 października, kiedy to przyleciał z Dusseldorfu wykonując lot AB3928. 

Linie lotnicze airberlin twierdzą, że zatrzymanie samolotu jest “bezprawne” i “niemożliwe do zaakceptowania”. Przewoźnik wyjaśnia, że wielokrotnie informował Isavię, iż wszelkie roszczenia wobec zobowiązać sprzed 15 sierpnia, kiedy to airberlin ogłosił niewypłacalność, zgodnie z niemieckim prawem upadłościowym powinny być odnotowane w księgach roszczeń firmy w Niemczech. 

W odpowiedzi Isavia potwierdziła, że zdaje sobie sprawę, iż nieuregulowane zobowiązania dotyczą okresu sprzed wszczęcia postępowania o niewypłacalności, jednak aresztowanie samolotu jest zgodne z prawem islandzkim, a prawo niemieckie przewidujące ochronę dłużnika w trakcie postępowania upadłościowego nie ma zastosowania w Islandii. 

Od czasu aresztowania samolotu, linie lotnicze airberlin odwołały wszystkie loty do Islandii z Dusseldorfu oraz z Berlina. 
gość_a44c4 - Profil
gość_a44c4
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie