×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejna chińska staruszka wrzuca monetę do silnika


76-letnia staruszka z Chin przed lotem chciała wrzucić do silnika odrzutowca monetę na szczęście, powodując opóźnienie lotu. Jest to już kolejny tego typu przypadek w Chinach.


Do zdarzenia doszło w środę w mieście Anqing w chińskiej prowincji Anhui. Pasażerowie wchodzący na pokład samolotu dostrzegli, że staruszka rzuca czymś w kierunku jednego z silników samolotu. Okazuje się, że była to moneta, którą staruszka o nazwisku Fang próbowała wrzucić do silnika, aby zapewnić w ten sposób szczęśliwą podróż. Co ciekawe lot obsługiwały linie lotnicze… Lucky Air (z ang. "szczęśliwe linie") 

Jak poinformował przewoźnik w oświadczaniu zamieszczonym na mikroblogu społecznościowym Weibo, moneta znaleziona była na ziemi obok silnika. Mimo to, zarządzono dokładny przegląd silnika, który potrwał do godziny 10 rano następnego dnia, a pani Fang została zatrzymana przez policję. 

Podobne zdarzenie miało miejsce w Chinach w czerwcu, kiedy to 80-letnia staruszka na szanghajskim lotnisku Pudong rzuciła w kierunku silnika airbusa A320 garść monet, “modląc się o bezpieczny lot”, co spowodowało jej zatrzymanie oraz opóźnienie lotu o pięć godzin.gość_d2f86 - Profil
gość_d2f86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie