×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pasażer pozywa linie za wino musujące zamiast szampana


Pasażer z Kanady pozwał linie lotnicze Sunwing Airlines za to, w materiałach promocyjnych obiecywały szampana, a podczas lotu zaserwowały wino musujące.


Daniel Macduff z Quebec w Kanadzie wykupił wakacje na Kubie z liniami lotniczymi Sunwing, które obiecywały lampkę szampana na pokładzie. Niestety zdaniem pasażera rzeczywistość nie odpowiadała obietnicom, gdyż Macduff zamiast szampana otrzymał wino musujące i to tylko podczas lotu na Kubę. Zawiedziony pasażer zdecydował się pozwać o to przewoźnika. 

- Tu nie chodzi o małostkowość w stylu szampan kontra wino musujące. Tu chodzi o komunikat skierowany do konsumentów - powiedział Sébastien Paquette, prawnik z kancelarii w Montrealu reprezentujący Macduffa oraz innych pasażerów, którzy zdecydowali się przyłączyć się do pozwu zbiorowego przeciwko linii lotniczej. 

Paquette przekonuje, że odniesienia do szampana, odmiany wina musującego wytwarzanego jedynie w Szampanii we Francji, były meritum materiałów marketingowych Sunwing.

Przewoźnik uważa, że pozew jest "lekkomyślny i bezpodstawny” i wyjaśnia, że termin “champagne service” był używany, by “nakreślić poziom usługi w odniesieniu do całego pakietu wakacyjnego” i nie określa napojów serwowanych podczas lotu. Linie lotnicze poinformowały, że dalej serwują wino musujące pasażerom na lotach wakacyjnych na południe, ale odstąpiły od stosowania określeń “champagne service” w materiałach promocyjnych. 

Sunwing przkonują, że zawsze określały usługi jako zawierające “powitalną lampkę wina musującego” i w ten sposób ogłaszały serwis na pokładzie. 

Do tej pory do pozwu zbiorowego dołączyło 1,6 tys. osób, które określają się jako pokrzywdzone. Sprawa nie trafiła do sądu - na razie skarżący w postępowaniu pozasądowym domagają się zwrócenia różnicy ceny pomiędzy winem musującym oraz szampanem, jak również wypłacenia finansowego zadośćuczynienia. 


fot. abdallahh, Tomás Del Coro, (Flickr/CC)gość_8ff27 - Profil
gość_8ff27
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie