Pasażer pozywa linie za wino musujące zamiast szampana

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
20 października 2017 14:00
5 komentarzy
Pasażer z Kanady pozwał linie lotnicze Sunwing Airlines za to, w materiałach promocyjnych obiecywały szampana, a podczas lotu zaserwowały wino musujące.
Reklama

Daniel Macduff z Quebec w Kanadzie wykupił wakacje na Kubie z liniami lotniczymi Sunwing, które obiecywały lampkę szampana na pokładzie. Niestety zdaniem pasażera rzeczywistość nie odpowiadała obietnicom, gdyż Macduff zamiast szampana otrzymał wino musujące i to tylko podczas lotu na Kubę. Zawiedziony pasażer zdecydował się pozwać o to przewoźnika.

- Tu nie chodzi o małostkowość w stylu szampan kontra wino musujące. Tu chodzi o komunikat skierowany do konsumentów - powiedział Sébastien Paquette, prawnik z kancelarii w Montrealu reprezentujący Macduffa oraz innych pasażerów, którzy zdecydowali się przyłączyć się do pozwu zbiorowego przeciwko linii lotniczej.

Paquette przekonuje, że odniesienia do szampana, odmiany wina musującego wytwarzanego jedynie w Szampanii we Francji, były meritum materiałów marketingowych Sunwing.

Przewoźnik uważa, że pozew jest "lekkomyślny i bezpodstawny” i wyjaśnia, że termin “champagne service” był używany, by “nakreślić poziom usługi w odniesieniu do całego pakietu wakacyjnego” i nie określa napojów serwowanych podczas lotu. Linie lotnicze poinformowały, że dalej serwują wino musujące pasażerom na lotach wakacyjnych na południe, ale odstąpiły od stosowania określeń “champagne service” w materiałach promocyjnych.

Sunwing przkonują, że zawsze określały usługi jako zawierające “powitalną lampkę wina musującego” i w ten sposób ogłaszały serwis na pokładzie.

Do tej pory do pozwu zbiorowego dołączyło 1,6 tys. osób, które określają się jako pokrzywdzone. Sprawa nie trafiła do sądu - na razie skarżący w postępowaniu pozasądowym domagają się zwrócenia różnicy ceny pomiędzy winem musującym oraz szampanem, jak również wypłacenia finansowego zadośćuczynienia.


fot. abdallahh, Tomás Del Coro, (Flickr/CC)
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
eFJot 2017-10-27 10:32   
eFJot - Profil eFJot
@gość_22b23: jakby w Polsce ktoś złożył taki pozew, to zaraz znalazłby się taki gość, jak Ty, który by napisał coś w stylu "ech, Polaczki, zawsze kombinują, jak tu parę złotych zaoszczędzić". Ale jak to zrobił ktoś z zachodu, to zaraz w drugą stronę: "w PL by go wyśmiano". Smutne jest to, jakie niektórzy mają kompleksy na punkcie własnego kraju.
gość_21188 2017-10-20 22:34   
gość_21188 - Profil gość_21188
lepiej niech używają zwrotu - lampa wina...
gość_22b23 2017-10-20 15:22   
gość_22b23 - Profil gość_22b23
A u nas w PL, wyśmiano by za taki pozew ... smutne
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama