Frankfurt szybciej odnajduje bagaże

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
20 października 2017 09:30
Fraport, operator lotniska we Frankfurcie, znacznie usprawnił dostarczanie zagubionych bagaży do pasażerów dzięki aplikacji na tablety WorldTracer dostarczonej przez SITA.
Reklama

Dzięki nowemu systemowi, agenci mogą poruszać się po hali bagażowej, pobierając opis zaginionej walizki od pasażerów, tym samym unikając kolejek przy lotniskowych stanowiskach zaginionych bagaży. Pasażerom na miejscu wręczane są pokwitowania wydrukowane z urządzenia. Istnieje też możliwość wysyłania tych pokwitowań bezpośrednio na adres e-mail. Agenci mogą też drukować nowe przewieszki bagażowe, aby jak najszybciej wysłać bagaż do portu docelowego w momencie awarii systemu sortowania.

Usługa jest częścią systemu SITA WorldTracer, który odpowiedzialny jest za informowanie oraz identyfikację znalezionego bagażu i kierowanie go do pasażerów. System używany jest przez 460 linii lotniczych oraz agentów obsługi naziemnej i ponad 2,8 tys. lotnisk na świecie.

- Gubienie bagażu podczas podróży nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem i staramy się by takie przypadki nie miały miejsca we Fraporcie. W tych rzadkich przypadkach, kiedy torby są gubione lub pomyłkowo wysyłane, jest bardzo ważne by znaleźć i zwrócić bagaż tak szybko jak to możliwe. Tabler WorldTracer pozwala pozwala naszym agentom działać szybciej i w sposób proaktywny. To ma olbrzymie znaczenie na poziom satysfakcji klientów - powiedziała Anke Giesen, dyrektor operacji we Fraporcie.

System opiera się o standardowe iPady, które połączone są z przenośnymi skanerami oraz drukarkami sterowanymi łączem Bluetooth.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama