×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Hiszpania: Ponad 25 mln pasażerów we wrześniu


Hiszpańskie lotniska należące do operatora AENA obsłużyły we wrześniu br. 25,08 mln pasażerów, czyli o 8,2 proc. więcej niż rok temu.


Największym lotniskiem niezmiennie pozostaje Madryt, który odprawił 4,81 mln pasażerów, o 4,3 proc. więcej niż rok temu. Barcelona, która w szczycie sezonu niemal przegoniła stolicę kraju, we wrześniu była już wyraźnie mniej ruchliwa i odprawiła 4,64 mln pasażerów. Stolica Katalonii notuje jednak wyższe tempo wzrostów niż rywale z Madrytu - we wrześniu Barcelona urosła o 6,4 proc. 

Port lotniczy na Majorce zanotował wzrost o 6,9 proc. do 3,64 mln pasażerów. Kolejne dwa lotniska utrzymały dwucyfrowe tempo wzrostu - Malaga o 11 proc. do 1,98 mln podróżnych, a Alicante o 10,9 proc. do 1,44 mln. 

Próg miliona podróżnych przekroczyły jeszcze dwa lotniska na hiszpańskich wyspach: na Ibizie (1,15 mln pasażerów, wzrost o 2,6 proc.) i Gran Canarii (wzrost o 14,9 proc. do 1,02 mln). 

Pod względem liczby operacji lotniczych liderami rynku były porty lotnicze w Madrycie (33,9 tys.), Barcelonie (30,6 tys.) i na Majorce (25,3 tys.). Z kolei pod względem ruchu cargo wyraźną pozycję lidera ma Madryt (38,8 tys. ton), czyli niemal połowę całości przewozów frachtu lotniczego w Hiszpanii i ponad dwukrotnie więcej niż w Saragossie (16 tys. ton).gość_8ff27 - Profil
gość_8ff27
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie