×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qantas odebrały pierwszego boeinga 787


Linie lotnicze Qantas odebrały pierwszego z ośmiu zamówionych boeingów 787-9. Ten model samolotu umożliwi od marca przyszłego roku obsługę najdłuższego połączenia lotniczego świata z Londynu do Perth.


Ceremonia przekazania samolotu liniom lotniczym Qantas odbyła się w poniedziałek, 16 października w centrum odbioru samolotów w Everett. Pierwszy boeing 787-9 w barwach przewoźnika, o rejestracji VH-ZNA zostanie w tym tygodniu przetransportowany do hubu Qantas w Sydney. 


W listopadzie pierwszy Dreamliner zostanie skierowany na trasy krajowe w Australii, tak aby umożliwić przeszkolenie i zaznajomienie załóg z tym modelem. Od 15 grudnia samoloty tego typu zostaną skierowane do obsługi połączeń z Melbourne do Los Angeles, a od marca przyszłego roku na trasę z Londynu do Melbourne z międzylądowaniem w Perth. 


Początkowo Dreamlinery będą zbazowane w Melbourne, a w drugiej połowie przyszłego roku także w Brisbane, skąd będą obsługiwały połączenie Brisbane - Los Angeles - Nowy Jork. 

Poza ośmioma zamówionymi boeingami 787-9, Qantas posiada opcję na zakupy kolejnych 15 maszyn tego typu obowiązującą do 2020 r., a także prawo do zakupu 30 samolotów do 2025 r. 


fot. Qantasgość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie