×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bellew wraca do Ryanaira


Peter Bellew, który od nieco ponad roku kierował liniami lotniczymi Malaysia Airlines, powróci do pracy w liniach lotniczych Ryanair, gdzie będzie pełnił rolę członka zarządu do spraw operacyjnych.


Informację o tym, że Peter Bellew powróci do Ryanaira, potwierdził irlandzki przewoźnik. Pracował on w tej linii do 2014 r. na stanowisku dyrektora w zespole operacyjnym. 

- Jesteśmy zadowoleni mogąc ponownie powitać Petera w Ryanair. Pracując wcześniej na wysokiej pozycji w zespole operacyjnej, Peter zdobył niezrównaną wiedzę na temat naszego modelu biznesowego i tego, jak utrzymujemy kontrolowany wzrost wraz z najlepszą w branży punktualnością, który służy naszym klientom i naszym pracownikom. Peter poprowadzi istotną zmianę w sposobie, w jaki wynagradzamy i w jaki komunikujemy się z naszymi pilotami, poprawi ich środowisko pracy oraz rozwój karier w nadchodzących latach, gdyż planujemy rozwinąć naszą flotę do 600 samolotów, rozszerzyć siatkę połączeń, obniżyć ceny, tak aby przewozić rocznie 200 mln pasażerów - powiedział Michael O’Leary, prezes Ryanaira. 

Bellew zastąpi Michael Hickeya, który zrezygnował ze stanowiska po wybuchu kryzysu związanego z brakiem dostępnych pilotów, który wymusił odwołanie ponad 20 tys. lotów linii w okresie od połowy września 2017 r. do końca marca 2018 r.

Bellew rozpoczął pracę w Malaysia Airlines 1 września 2015 r. na stanowisku dyrektora ds. operacyjnych, po czym od lipca 2016 r. został prezesem linii, zastępując na tym stanowisku Christopha Muellera. We wrześniu tego roku, komentując doniesienia o chęci powrotu do linii Ryanair, Bellew powiedział, że nie planuje opuszczać linii Malaysia Airlines. 

Choć w komunikatach Ryanair akcentuje się przyszłą rolę Bellewa, którą będzie odpowiedzialność za operacje lotnicze i naziemne, szkolenia pilotów oraz ich rozwój zawodowy, nie brakuje spekulacji, że Bellew mógłby zastąpić obecnego prezesa Ryanair, Micheala O’Leary, po upływie jego kadencji w 2019 r. 

for. Ryanair
gość_980b6 - Profil
gość_980b6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie