Bellew wraca do Ryanaira

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
17 października 2017 14:30
Peter Bellew, który od nieco ponad roku kierował liniami lotniczymi Malaysia Airlines, powróci do pracy w liniach lotniczych Ryanair, gdzie będzie pełnił rolę członka zarządu do spraw operacyjnych.
Reklama

Informację o tym, że Peter Bellew powróci do Ryanaira, potwierdził irlandzki przewoźnik. Pracował on w tej linii do 2014 r. na stanowisku dyrektora w zespole operacyjnym.

- Jesteśmy zadowoleni mogąc ponownie powitać Petera w Ryanair. Pracując wcześniej na wysokiej pozycji w zespole operacyjnej, Peter zdobył niezrównaną wiedzę na temat naszego modelu biznesowego i tego, jak utrzymujemy kontrolowany wzrost wraz z najlepszą w branży punktualnością, który służy naszym klientom i naszym pracownikom. Peter poprowadzi istotną zmianę w sposobie, w jaki wynagradzamy i w jaki komunikujemy się z naszymi pilotami, poprawi ich środowisko pracy oraz rozwój karier w nadchodzących latach, gdyż planujemy rozwinąć naszą flotę do 600 samolotów, rozszerzyć siatkę połączeń, obniżyć ceny, tak aby przewozić rocznie 200 mln pasażerów - powiedział Michael O’Leary, prezes Ryanaira.

Bellew zastąpi Michael Hickeya, który zrezygnował ze stanowiska po wybuchu kryzysu związanego z brakiem dostępnych pilotów, który wymusił odwołanie ponad 20 tys. lotów linii w okresie od połowy września 2017 r. do końca marca 2018 r.

Bellew rozpoczął pracę w Malaysia Airlines 1 września 2015 r. na stanowisku dyrektora ds. operacyjnych, po czym od lipca 2016 r. został prezesem linii, zastępując na tym stanowisku Christopha Muellera. We wrześniu tego roku, komentując doniesienia o chęci powrotu do linii Ryanair, Bellew powiedział, że nie planuje opuszczać linii Malaysia Airlines.

Choć w komunikatach Ryanair akcentuje się przyszłą rolę Bellewa, którą będzie odpowiedzialność za operacje lotnicze i naziemne, szkolenia pilotów oraz ich rozwój zawodowy, nie brakuje spekulacji, że Bellew mógłby zastąpić obecnego prezesa Ryanair, Micheala O’Leary, po upływie jego kadencji w 2019 r.

for. Ryanair

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama