×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Arabia Saudyjska i Irak wznowią połączenia lotnicze


Po 27 latach wznowione zostaną bezpośrednie połączenia lotnicze pomiędzy Arabią Saudyjską i Irakiem. Ostatni bezpośredni lot pomiędzy oboma krajami został wykonany w 1990 r. przed inwazją Iraku na Kuwejt.


Jak poinformowało irackie ministerstwo transportu, jego przedstawiciele podpisali list intencyjny z Generalnym Urzędem Transportu Lotniczego Arabii Saudyjskiej o uregulowaniu ruchu lotniczego pomiędzy oboma krajami. Zgodnie z postanowieniami dokumentu, bezpośrednie połączenia lotnicze będą mogły zostać wznowione od 30 października. 

Jak do tej pory jedynym przewoźnikiem, który wyraził chęć oferowania bezpośrednich połączeń pomiędzy Irakiem i Arabią Saudyjską, są saudyjskie linie lotnicze flynas. Przewoźnik poinformował w oświadczeniu, że planuje w ciągu najbliższych tygodni inaugurację połączeń pomiędzy głównym lotniskami w Arabii Saudyjskiej i kilkoma miastami w Iraku, nie podając dokładnych tras ani daty ich uruchomienia. 


Najnowsze porozumienie pomiędzy władzami oby krajów jest następstwem wizyty irackiego ministra spraw zagranicznych Ibrahima Al-Jaafaria do Arabii Saudyjskiej na początku tego roku, podczas której saudyjski minister spraw zagranicznych, Adel Al-Jubeir, oświdczył, że władze jego kraju są gotowe wznowić bezpośrednie połączenia lotnicze z Rijadu do Bagdadu i Nadżafu, a także anulować długi Iraku wobec Arabii Saudyjskiej. Posunięcie to ma służyć wzmocnieniu relacji pomiędzy oboma krajami i stanowić przeciwwagę dla rosnących wpływów Iranu w Iraku. 

fot. Liam McManus (Flickr/CC)gość_43645 - Profil
gość_43645
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie