Szczecin: Rekordowe trzy kwartały

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
16 października 2017 16:28
7 komentarzy
We wrześniu ze szczecińskiego lotniska skorzystało prawie 55 tys. pasażerów. Natomiast w trzech kwartałach 2017 r. szczecińskie lotnisko obsłużyło 436,8 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 22 proc. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.
Reklama
Statystyki Szczecin (SZZ)
 
We wrześniu z lotniska skorzystało prawie 55 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 25,5 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2016 r.

- Na tak dobre wyniki, złożyło się kilka czynników. M.in. rekordy popularności bije połączenie do Warszawy, gdzie dzięki coraz większej różnorodności połączeń oferowanych przez LOT, liczba pasażerów tranzytowych zwiększyła się o ponad 120 proc., codzienne połączenie do Warszawy oferuje również Ryanair. Wizz Air dostrzegając rosnący potencjał na trasach do Bergen, Stavanger oraz Oslo Torp, do ich obsługi przeznaczył 230-miejscowego airbusa A321. Szczecin, jak i całe Województwo Zachodniopomorskie coraz częściej stają się miejscem krótkich, 3-4 dniowych wypadów turystycznych, co przekłada się na fakt, iż linie lotnicze Norwegian notują poziom wypełnienia miejsc znacznie przekraczający 90 proc., z czego ponad połowę pasażerów stanowią turyści z Norwegii. W okresie letnim Szczecin, dzięki wydarzeniom o znaczeniu międzynarodowym (m.in. Zlot Żaglowców, Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn, Pekao Open) wielokrotnie przeżywał prawdziwy nalot turystów, z których część korzystała z portu w Goleniowie. Dodatkowo, dużym zainteresowaniem cieszyły się zagraniczne czartery turystyczne - powiedział Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność.

Mieszkańcy naszego regionu chętne korzystają z wypoczynku na Krecie, Korfu, w Albanii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie czy w Czarnogórze – dodał Domagalski.

W całym 2017 r. port w Szczecinie powinien obsłużyć około 585 tys. pasażerów, poprawiając ubiegłoroczny wynik o ponad 25 proc. W 2018 r. lotnisko planuje przyjąć ok. 700 tys. pasażerów. Głównie dzięki uruchomieniu przez Ryanaira nowego połączenia do Edynburga, zwiększeniu częstotliwości lotów o 50 proc. na obsługiwanej przez Wizz Air trasie do Oslo Torp oraz nowym kierunkom czarterowym - Rodos i Zakynthos z Itaką oraz Antalya z biurem podróży WEZYR.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Marcin14 2017-11-06 12:00   
Marcin14 - Profil Marcin14
Wydaje się, że trzeba iść za uderzeniem i dorzucić więcej rotacji do Warszawy - jak najszybciej. To ma ogromne znaczenie dla szybkiego wzrostu--niskokosztowe połączenia zagraniczne rosną raczej wolno i mają niewielki udział we wzrostach. Nowa krajówka (Kraków) też zdecydowanie by się przydała. Czy są możliwe inne kierunki krajowe? Pewnie tak - jest Lublin, który jest całkiem daleko. I jest ŁÓDŹ! Która ma tylko jedno bezpośrednie połączenie kolejowe ze Szczecinem dziennie i do której trzeba się tłuc pociągiem co najmniej 6 lub często więcej godzin. Myślę, że LCJ-SZZ mogłoby być krajowym hitem, nawet 4-5 razy w tygodniu od zaraz. Potrzeba również wreszcie innego przewoźnika tradycyjnego do jakiegoś hubu europejskiego.
gość_063ac 2017-10-21 11:40   
gość_063ac - Profil gość_063ac
Nowych kierunków za granicę szybko nie będzie, bo zagraniczne kierunki cieszą się umiarkowanym popytem.Prędzej dadzą nowe krajówki np.: Kraków,Lublin lub Wrocław.
gość_c7c30 2017-10-20 10:35   
gość_c7c30 - Profil gość_c7c30
Szczecin więcej kierunków i lecimy n milion pasażerów :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy