×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szczecin: Rekordowe trzy kwartały


We wrześniu ze szczecińskiego lotniska skorzystało prawie 55 tys. pasażerów. Natomiast w trzech kwartałach 2017 r. szczecińskie lotnisko obsłużyło 436,8 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 22 proc. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
We wrześniu z lotniska skorzystało prawie 55 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 25,5 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2016 r. 

Na tak dobre wyniki, złożyło się kilka czynników. M.in. rekordy popularności bije połączenie do Warszawy, gdzie dzięki coraz większej różnorodności połączeń oferowanych przez LOT, liczba pasażerów tranzytowych zwiększyła się o ponad 120 proc., codzienne połączenie do Warszawy oferuje również Ryanair. Wizz Air dostrzegając rosnący potencjał na trasach do Bergen, Stavanger oraz Oslo Torp, do ich obsługi przeznaczył 230-miejscowego airbusa A321. Szczecin, jak i całe Województwo Zachodniopomorskie coraz częściej stają się miejscem krótkich, 3-4 dniowych wypadów turystycznych, co przekłada się na fakt, iż linie lotnicze Norwegian notują poziom wypełnienia miejsc znacznie przekraczający 90 proc., z czego ponad połowę pasażerów stanowią turyści z Norwegii. W okresie letnim Szczecin, dzięki wydarzeniom o znaczeniu międzynarodowym (m.in. Zlot Żaglowców, Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn, Pekao Open) wielokrotnie przeżywał prawdziwy nalot turystów, z których część korzystała z portu w Goleniowie. Dodatkowo, dużym zainteresowaniem cieszyły się zagraniczne czartery turystyczne - powiedział Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność. 

Mieszkańcy naszego regionu chętne korzystają z wypoczynku na Krecie, Korfu, w Albanii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie czy w Czarnogórze – dodał Domagalski.

W całym 2017 r. port w Szczecinie powinien obsłużyć około 585 tys. pasażerów, poprawiając ubiegłoroczny wynik o ponad 25 proc. W 2018 r. lotnisko planuje przyjąć ok. 700 tys. pasażerów. Głównie dzięki uruchomieniu przez Ryanaira nowego połączenia do Edynburga, zwiększeniu częstotliwości lotów o 50 proc. na obsługiwanej przez Wizz Air trasie do Oslo Torp oraz nowym kierunkom czarterowym - Rodos i Zakynthos z Itaką oraz Antalya z biurem podróży WEZYR.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_41d34 - Profil
gość_41d34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie