×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zurych: Dobre obroty handlowe we wrześniu


Obroty handlowe we wrześniu na lotnisku w Zurychu były o 5,3 proc. wyższe niż przed rokiem i wyniosły 51,3 mln franków (189 mln złotych).


Na łączny wrześniowy wynik złożyły się 7,3 proc. wzrosty w strefie airside oraz 2,3 proc. wzrosty w strefie landside. 

Średnio wylatujący pasażerowie wydawali 37,40 franków, co stanowi taki sam wynik jak przed rokiem. O 5,5 proc. w porównaniu z wrześniem ubiegłego roku zwiększyła się za to liczba pasażerów, która wyniosła łącznie 2,74 mln osób. 

W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku obroty handlowe wyniosły łącznie ponad 431 mln franków (1,59 mld złotych), co oznacza 5,6 proc. wzrost w perspektywie rok do roku. Obroty handlowe w strefie airside od stycznia do września wzrosły o 9,3 proc, podczas gdy w strefie landside o 0,8 proc. W tym okresie liczba pasażerów wzrosła o 7,2 proc. i wyniosła 22,4 mln osób. 

Średnia suma wydawana przez pasażera w pierwszych dziewięciu miesiącach roku wynosiła 38,50 franków, co stanowi 1,4 proc. spadek w porównaniu z analogicznym okresem przed rokiem. 
gość_7dcff - Profil
gość_7dcff
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie