×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing i Airbus przyjmują wyzwanie Qantas


Boeing i Airbus zgodzili się dokonać modyfikacji swoich samolotów, aby umożliwić wykonywanie lotów trwających 20 godzin, o co apelowały linie lotnicze Qantas.Jak informuje Alan Joyce, prezes Qantas, szef Airbusa skomentował wyzwanie australijskiego “dla mnie jest to trochę jak space race, to trochę jak lot na Księżyc”. 

Inauguracja tak długich lotów zapewniłaby linom lotniczym Qantas tytuł operatora najdłuższych komercyjnych połączeń na świecie. Lot bez międzylądowania pomiędzy Londynem i Sydney trwałby około 20 godzin i 20 minut, czyli prawie trzy godziny dłużej niż obecnie najdłuższa komercyjna trasa świata z Dohy do Auckland obsługiwana przez Qatar Airways. 

Obecnie nie istnieje samolot, który byłby w stanie pokonać tak długą trasę. Deklarowany maksymalny zasięg, który jest nieco mniejszy od wymaganego na tej trasie, będą posiadały airbusy A350-900ULR oraz boeingi 777X. 

Qantas będzie chciał oferować podobne, ultra-dalekodystansowe trasy także z Melbourne oraz Brisbane. Oprócz Londynu i Nowego Jorku, w planach przewoźnika są też loty do Brazylii i Cape Town. 

Australijski przewoźnik chciałby zainaugurować najdłuższe połączenia świata w 2022 r. 


fot. Qantasgość_aaaac - Profil
gość_aaaac
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie