×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poznań: Wzrost o 8,4 proc. we wrześniu


W całym wrześniu port lotniczy w Poznaniu obsłużył 216,5 tys. pasażerów. To wzrost o 8,4 proc. i czwarty miesiąc w tym roku z wynikiem ponad 200 tys.


Liczba pasażerów według miesięcy
Czartery we wrześniu wzrosły o 17,5 proc. Najczęściej wybieranymi kierunkami były Burgas (kolejny miesiąc na pierwszym miejscu), Antalya (utrzymuje drugie miejsce), Rodos i Zakintos. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na wakacje od 17 września poleciało 559 pasażerów. Razem ruch czarterowy we wrześniu wyniósł 89,7 tys. pasażerów.

Segment legacy w miesiącu wrześniu kontynuował trend rosnący z wynikiem 7,1 % rok do roku. Z tych połączeń skorzystało 42 tys. pasażerów. Do i z Warszawy poleciało 17,2 tys., do Monachium 11 tys., a do Kopenhagi 2,9 tys. pasażerów.

Segment linii niskokosztowych we wrześniu odnotował wzrost o 3,3 proc. do 84,5 tys. obsłużonych pasażerów. Na nowych trasach, uruchomionych w 2017 r. lotnisko obsłużyło m.in. 928 pasażerów do i z Tel Awiwu, 3 tys. do i z Kijowa oraz 1,1 tys. do i ze Lwowa. 
gość_a46f1 - Profil
gość_a46f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie