×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Loty Ryanairem z Krakowa z przesiadką już możliwe


Ryanair rozszerzył ofertę lotów przesiadkowych przez port lotniczy w Bergamo. Jak wynika z systemu rezerwacyjnego linii, po raz pierwszy zostały do niego włączone loty z Polski, a dokładnie z Krakowa.


Loty Ryanaira z Krakowa z przesiadką w Bergamo można już rezerwować. Oferta obejmuje na razie tylko trzy miasta we Włoszech - Bari, Brindisi i Katanię. 

Rejsy przez Bergamo do Bari są dostępne tylko do końca sezonu letniego, czyli do 28 października (cztery razy w tygodniu, od środy do soboty), a potem dopiero w sezonie letnim, czyli od 28 marca 2018 r. (trzy razy w tygodniu - od środy do piątku). Jest też możliwość rezerwacji kilku rejsów w okresie świąteczno-noworocznym w grudniu i styczniu. 

Do Brindisi można polecieć pięć razy w tygodniu (od środy do niedzieli) do końca sezonu letniego, potem dwa razy w tygodniu zimą (wtorki i soboty) oraz cztery razy w tygodniu latem 2018 r. (od środy do piątku oraz w niedziele). 

Połączenie do Katanii z przesiadką w Bergamo jest obsługiwane dwa razy tygodniowo do końca października (piątki i niedziele), potem codziennie zimą i ponownie tylko w piątki i niedziele od lata 2018 r. 

Rozkłady połączeń z Włoch do Polski nie są symetryczne. Z Bari do Krakowa przez Bergamo obecnie można polecieć w poniedziałki, wtorki i piątki, a od lata 2018 r. w poniedziałki, wtorki i piątki. Z kolei z Brindisi do Balic Ryanair sprzedaje bilety w środy, czwartki i soboty, zimą - codziennie z wyjątkiem niedziel, a latem 2018 r. - od poniedziałku do czwartku. Z Katanii do Krakowa możne polecieć na jednym bilecie obecnie codziennie z wyjątkiem piątków, a zimą - codziennie oprócz niedziel.

W zależności od dnia i kierunku czas oczekiwania na lotnisku w Bergamo to od 2,5 do nawet ponad pięciu godzin. 

Ryanair uruchomił bazę przesiadkową w Bergamo w czerwcu br. jako swoje drugie centrum po Rzymie-Fiumicino. Początkowo ofertą było objętych jedynie 25 tras, w tym żadna z Polski. Sprzedając bilety przesiadkowe Ryanair gwarantuje transfer nawet w przypadku opóźnienia lub odwołania pierwszego lotu oraz transfer bagażu. Linia nie dostosowuje jednak rozkładów, co tłumaczy chaotyczny i nierówny układ możliwych połączeń. 

Na razie loty przesiadkowe Ryanaira nie są dostępne z żadnego innego lotniska w Polsce.gość_a46f1 - Profil
gość_a46f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie