Loty Ryanairem z Krakowa z przesiadką już możliwe

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 października 2017 13:40
9 komentarzy
Ryanair rozszerzył ofertę lotów przesiadkowych przez port lotniczy w Bergamo. Jak wynika z systemu rezerwacyjnego linii, po raz pierwszy zostały do niego włączone loty z Polski, a dokładnie z Krakowa.
Reklama

Loty Ryanaira z Krakowa z przesiadką w Bergamo można już rezerwować. Oferta obejmuje na razie tylko trzy miasta we Włoszech - Bari, Brindisi i Katanię.

Rejsy przez Bergamo do Bari są dostępne tylko do końca sezonu letniego, czyli do 28 października (cztery razy w tygodniu, od środy do soboty), a potem dopiero w sezonie letnim, czyli od 28 marca 2018 r. (trzy razy w tygodniu - od środy do piątku). Jest też możliwość rezerwacji kilku rejsów w okresie świąteczno-noworocznym w grudniu i styczniu.

Do Brindisi można polecieć pięć razy w tygodniu (od środy do niedzieli) do końca sezonu letniego, potem dwa razy w tygodniu zimą (wtorki i soboty) oraz cztery razy w tygodniu latem 2018 r. (od środy do piątku oraz w niedziele).

Połączenie do Katanii z przesiadką w Bergamo jest obsługiwane dwa razy tygodniowo do końca października (piątki i niedziele), potem codziennie zimą i ponownie tylko w piątki i niedziele od lata 2018 r.

Rozkłady połączeń z Włoch do Polski nie są symetryczne. Z Bari do Krakowa przez Bergamo obecnie można polecieć w poniedziałki, wtorki i piątki, a od lata 2018 r. w poniedziałki, wtorki i piątki. Z kolei z Brindisi do Balic Ryanair sprzedaje bilety w środy, czwartki i soboty, zimą - codziennie z wyjątkiem niedziel, a latem 2018 r. - od poniedziałku do czwartku. Z Katanii do Krakowa możne polecieć na jednym bilecie obecnie codziennie z wyjątkiem piątków, a zimą - codziennie oprócz niedziel.

W zależności od dnia i kierunku czas oczekiwania na lotnisku w Bergamo to od 2,5 do nawet ponad pięciu godzin.

Ryanair uruchomił bazę przesiadkową w Bergamo w czerwcu br. jako swoje drugie centrum po Rzymie-Fiumicino. Początkowo ofertą było objętych jedynie 25 tras, w tym żadna z Polski. Sprzedając bilety przesiadkowe Ryanair gwarantuje transfer nawet w przypadku opóźnienia lub odwołania pierwszego lotu oraz transfer bagażu. Linia nie dostosowuje jednak rozkładów, co tłumaczy chaotyczny i nierówny układ możliwych połączeń.

Na razie loty przesiadkowe Ryanaira nie są dostępne z żadnego innego lotniska w Polsce.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
t_b@wp.pl 2017-10-18 20:17   
t_b@wp.pl - Profil t_b@wp.pl
Wszystko fajnie, ale bilet z przesiadką do Bari kosztuje tyle co do Australii.
pengos 2017-10-18 11:27   
pengos - Profil pengos
Ciekawe, czy kiedyś Ryanair odważy się na zorganizowanie przesiadek przez Stansted...
gość_211d2 2017-10-15 00:35   
gość_211d2 - Profil gość_211d2
Gdzie jest polaczenie z Polski na Ibize? Ja sie pytam!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama