×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa, Swiss oraz SAS zmieniają trasy lotów do Tokio


Linie lotnicze Lufthansa, Swiss oraz SAS zdecydowały się na zmianę trasy lotów do Tokio, tak aby uniknąć przekraczania Morza Japońskiego, nad którym istnieje ryzyko kolizji z rakietami balistycznymi testowanymi przez Koreę Północną.


Lufthansa, Swiss oraz SAS zdecydowały się na zmianę trasy lotów do Tokio po tym, gdy przedstawiciel rządu Stanów Zjednoczonych ujawnił, że w lipcu, kiedy reżim północnokoreański prowadził drugą próbę rakiety balistycznej dalekiego zasięgu, samolot Air France obsługujący lot 293 z Tokio do Paryża, znajdował się na trasie pocisku rakietowego 10 minut przed jego wystrzeleniem. 

Na zmianę tras lotów nie zdecydowały się linie lotnicze Korean Air ani Asiana, gdyż ich samoloty nie przelatują nad północną Japonią, gdzie prowadzone były próby rakietowe. Zmian nie tras lotów nie dokonywały także linie lotnicze z Japonii, JAL Japan Airlines oraz ANA, tłumacząc iż nie posiadają informacji o godzinach oraz trajektorii lotów północnokoreańskich rakiet, stąd też nie mają powodu by uważać, że któraś z tras byłaby bardziej lub mniej niebezpieczna. 

Testy rakiet przeprowadzane przez reżim północnokoreański spotkały się z potępieniem społeczności międzynarodowej. Dążenie władz Korei Północnej do opracowania technologii rakiet balistycznych dalekiego zasięgu doprowadziły także do wojny na słowa pomiędzy prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem i dyktatorem Korei Północnej Kim Jong Unem, która powoduje, iż nie można wykluczyć przeprowadzania kolejnych prób rakiet. 

W przypadku podobnych testów, czy manewrów, standardem jest że władze wojskowe krajów informują linie lotnicze o terminie i miejscu takich prób, tak aby uniknąć niebezpieczeństwa kolizji samolotów z pociskiem. Pomimo, że Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) utrzymuje szczątkowy kontakt z władzami lotniczymi Korei Północnej, rząd w Pjongjang do tej pory nie publikował ostrzeżeń przed przeprowadzaniem prób.  

gość_41d34 - Profil
gość_41d34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie