×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrześniowe rekordy we Frankfurcie


We wrześniu port lotniczy we Frankfurcie obsłużył 6,23 mln pasażerów, o 5,4 proc. więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Dobre wyniki odnotowały także pozostałe porty lotnicze w portfolio Fraportu.


Wrześniowa liczba pasażerów jest rekordem Fraportu - po raz pierwszy w historii to niemieckie lotnisko obsłużyło we wrześniu więcej niż 6 mln osób. Wzrosty były napędzane przez trasy europejskie z wyłączeniem tras krajowych, na których we wrześniu odnotowano 7,4 proc. wzrost w skali rok do roku. Ruch na trasach dalekodystansowych wzrósł o 4,2 proc. Najpopularniejsze spośród tras międzykontynentalnych były loty do Azji, na których Fraport odnotował 5,1 proc. wzrostu. 

29 września na lotnisku padł także dzienny rekord liczby pasażerów - tego dnia Fraport odprawił prawie 226 tys. osób, czyli w przybliżeniu o 10 tys. więcej niż liczy populacja Radomia. 

Liczba operacji lotniczych we Frankfurcie wzrosła o 3,6 proc. do 43,5 tys., a masa odprawionych ładunków cargo o 4,1 do 187,7 tys. ton.

Od stycznia do końca września port lotniczy we Frankfurcie odprawił prawie 49 mln pasażerów, co oznacza 4,6 proc. wzrost w perspektywie rok do roku. 


W pierwszych trzech kwartałach tego roku dobrze prezentowały się także dane przewozowe odnotowane na pozostałych znajdujących się w portfolio Fraportu.  Rekordowy, 20,4 proc. wzrost do poziomu 1,3 mln pasażerów zanotował port lotniczy w Lublanie. Port lotniczy w Limie obsłużył 15,3 mln pasażerów, wykazując 9 proc. wzrost w perspektywie rok do roku. Należące do Fraportu bułgarske lotniska w Warnie i Burgas ruch pasażerski wyniósł łącznie 4,7 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 6,4 proc. Najwyższy, 43,7 proc. wzrost do poziomu 21,7 mln pasażerów odnotowany został w porcie lotniczym Antalya, dzięki powrocie pasażerów z Rosji. 

W pierwszych dziewięciu miesiącach roku, ruch pasażerski na 14 grackich lotniskach zarządzanych przez Fraport wzrósł łącznie o 10,5 proc. w perspektywie rok do roku i wyniósł łącznie 23,9 mln pasażerów. We wrześniu największe wzrosty odnotował port lotniczy w Mykonos (20 proc.), Kos (19,8 proc.) oraz Mytilene (18,6 proc.)

W pierwszych trzech kwartałach tego roku port lotniczy w Hanowerze obsłużył 4,5 mln pasażerów, co przełożyło się na 8,4 proc. wzrost w perspektywie rok do roku. Ruch pasażerski na petersburskim lotnisku Pułkowo wzrósł o 23,9 proc, osiągając poziom 12,6 mln pasażerów. W porcie lotniczym Xi’an od styczni do końca września obsłużono 31,2 mln pasażerów, co oznacza 13,1 proc. wzrostu w perspektywie rok do roku.

fot. Lufthansagość_8ff27 - Profil
gość_8ff27
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie