×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair przejmuje linię Nordic Regional Airlines


Finnair przejmie 60 proc. akcji linii Nordic Regional Airlines od obecnych właścicieli, przez co stanie się całkowitym właścicielem. Zamierza jednak szukać nowego inwestora dla tej spółki.


Linie Nordic Regional Airlines zostały założone w 2011 r. jako Flybe Nordic, a obecnie latają pod marką Norra. Przewoźnik do tej pory należał w 40 proc. do Finnaira, a w 60 proc. do firm StaffPoint i Kilco. Teraz ci dwaj inwestorzy sprzedali swoje udziały fińskiej linii. 

Finnair zamierza jednak szukać innego inwestora dla Nordic Regional Airlines. Według przedstawicieli spółki jej modeli biznesowy jest rentowny i powinien być atrakcyjny dla nowych właścicieli. 

Nordic Regional Airlines obsługują obecnie flotę 24 samolotów: po 12 ATR-ów 72 i embraerów 190. Właścicielem tych maszyn jest Finnair. Przewoźnik nie obsługuje własnych tras, lecz lata wyłącznie na zlecenie Finnaira. Wykonuje dla niego loty krajowe i liczne europejskie, w tym do Warszawy, Krakowa i Gdańska.gość_a46f1 - Profil
gość_a46f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie