×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pescara dopłaci Ryanairowi


Władze włoskiego regionu Abruzja, zarządzające lotniskiem w Pescarze, podpisały pięcioletni kontrakt na promocję regionu przez Ryanaira warty 6 mln euro. Wśród tras, o które zabiegał samorząd, były m.in. loty do Warszawy.


Przetarg został podzielony na cztery osobne zadania, z czego tylko trzy zostaną zrealizowane. Wykonawcą dwóch będzie Ryanair, a jednego - Mistral Air.

W pierwszym zadaniu władze regionu zapłacą 4 mln euro za promocję Abruzji na połączeniach z Pescary do Londynu, Brukseli, Dusseldorfu, Frankfurtu oraz co najmniej jednego z miast: Paryża, Barcelony, Kopenhagi, Berlina, Madrytu, Dublina, Manchesteru, Pragi, Warszawy lub Krakowa.  

Drugie z zadań objęło obowiązkowe loty na jedno z trzech lotnisk w Mediolanie oraz, opcjonalnie, loty do Wenecji, Triestu, Alghero, Trapani, Lamezii lub innego miasta w kraju. Ten kontrakt jest warty 2 mln euro.

Obydwa zadania zrealizuje Ryanair. Przewoźnik już teraz lata z Pescary m.in. do Londynu-Stansted, Brukseli-Charleroi, Weeze, Frankfurtu-Hahn, Mediolanu-Bergamo, Kopenhagi oraz Krakowa. Loty do Weeze, Krakowa i Kopenhagi ruszyły w 2017 r. 

Trzecie zadanie w ramach przetargu, obejmujące promocję na lotach do trzech spośród wybranych włoskich miast (Rzymu, Genui, Cagliari, Katanii, Palermo, Werony lub zaproponowanych przez przewoźnika), za 1,6 mln euro zrealizuje Mistral Air. Przewoźnik obecnie lata z Pescary całorocznie do Palermo, Katanii i Cagliari oraz sezonowo do Olbii.

Od 2011 r. Ryanair utrzymuje względnie stałą ofertę ok. 600 tys. miejsc z i do Pescary rocznie. Przewoźnik jest zdecydowanym liderem na tym lotnisku - w 2017 r. zapewnia ponad 70 proc. podaży miejsc. W 2016 r. lotnisko w Pescarze obsłużyło 572 tys. pasażerów, o 6,6 proc. mniej niż rok wcześniej.gość_d2f86 - Profil
gość_d2f86
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie