×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Garuda wycofała ostatnie boeingi 747-400


Indonezyjska linia Garuda Indonesia poinformowała, że 6 października wykonała ostatni komercyjny lot boeingiem 747-400. Przewoźnik ma we flocie trzy JumboJety i wycofał je bez wcześniejszego ostrzeżenia.


Ostatnim lotem JumboJeta w barwach Garuda Indonesia był lot z Medyny w Arabii Saudyjskiej do Makkasar na indonezyjskiej wyspie Celebes. 

Przewoźnik zastąpi boeingi 747-400 mniejszymi, ale znacznie bardziej wydajnymi paliwowo boeingami 777-300ER. W jednej z dwóch konfiguracji mają one o 62 miejsca mniej niż JumboJety przewoźnika.

Garuda Indonesia wykorzystywała boeingi 747-400 od 1994 r. Przez ten czas we flocie linii były tylko trzy samoloty w tym wariancie. Łącznie spółka w całej swojej historii miała jednak aż 39 boeingów 747, przeważnie w starszych wariantach -100 i -200. Znaczna część tych samolotów latała dla Garudy tylko przez kilka miesięcy w ramach krótkoterminowych wynajmów, często związanych z okresem pielgrzymek do Mekki.

Boeingi 747 w wersjach pasażerskich wykorzystują jeszcze obecnie 22 linie na świecie. Największymi użytkownikami są Lufthansa, British Airways i Korean Air. Pod koniec października zakończą się loty JumboJetów w barwach United. gość_16b9e - Profil
gość_16b9e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie