×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing kupi firmę zajmującą się samolotami autonomicznymi


Boeing zamierza przejąć firmę Aurora Flight Sciences, która od 1989 r. zajmuje się produkcją samolotów bezzałogowych. Obecnie pracuje nad systemami umożliwiającymi lot autonomiczna, czyli w ogóle bez ingerencji człowieka.


Boeing ocenia, że technologie opracowane przez Aurorę mogą znaleźć zastosowanie zarówno w projektach cywilnych producentach, jak i wojskowych. Firmy od dłuższego czasu blisko z sobą współpracowały także w zakresie prac nad napędem elektrycznym dla dużych samolotów. Boeingi i Aurora razem stworzyły także procedurę szybkiego wprowadzania prototypów nowych konstrukcji do testów. 

Nie ujawniono wartości transakcji. Aurora pozostanie niezależną firmą w ramach struktur Boeinga. Spółka ma siedzibę w stanie Wirginia i zatrudnia obecnie 550 osób w sześciu zakładach produkcyjnych (w tym jednym europejskim w szwajcarskiej Lucernie). 

Poza samolotami autonomicznymi i napędem elektrycznym Aurora Flight Services pracuje także m.in. nad systemami pionowego startu samolotów oraz maszynami o ultradługim zasięgu. 

gość_897b5 - Profil
gość_897b5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie