Boeing kupi firmę zajmującą się samolotami autonomicznymi

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 października 2017 07:00
Boeing zamierza przejąć firmę Aurora Flight Sciences, która od 1989 r. zajmuje się produkcją samolotów bezzałogowych. Obecnie pracuje nad systemami umożliwiającymi lot autonomiczna, czyli w ogóle bez ingerencji człowieka.
Reklama

Boeing ocenia, że technologie opracowane przez Aurorę mogą znaleźć zastosowanie zarówno w projektach cywilnych producentach, jak i wojskowych. Firmy od dłuższego czasu blisko z sobą współpracowały także w zakresie prac nad napędem elektrycznym dla dużych samolotów. Boeingi i Aurora razem stworzyły także procedurę szybkiego wprowadzania prototypów nowych konstrukcji do testów.

Nie ujawniono wartości transakcji. Aurora pozostanie niezależną firmą w ramach struktur Boeinga. Spółka ma siedzibę w stanie Wirginia i zatrudnia obecnie 550 osób w sześciu zakładach produkcyjnych (w tym jednym europejskim w szwajcarskiej Lucernie).

Poza samolotami autonomicznymi i napędem elektrycznym Aurora Flight Services pracuje także m.in. nad systemami pionowego startu samolotów oraz maszynami o ultradługim zasięgu.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama