×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS uruchomi nową bazę w Aarhus


Skandynawskie linie SAS uruchomią bazę na lotnisku w drugim co do wielkości mieście Danii, Aarhus. Od przyszłego roku przewoźnik poleci stamtąd do Monachium, Oslo, Sztokholmu, Splitu i na Majorkę. Będzie też więcej rejsów do Kopenhagi.


SAS będzie bazował w Aarhus trzy do czterech samolotów. Na razie nie podano, czy będą to mniejsze bombardiery CRJ900 czy większe boeingi 737 lub airbusy A320. Nie wiadomo też, jaki będzie dokładny rozkład lotów na nowych trasach. 

W ciągu pierwszego roku obsługi bazy SAS ma przewieźć dodatkowych ok. 200 tys. pasażerów z i do Aarhus. Ruch na lotnisku zwiększy się o ponad 50 proc. 

SAS zapowiedział także zwiększenie częstotliwości lotów na trasie z Aarhus do Kopenhagi (obecnie obsługiwanej siedem razy dziennie) oraz utrzymanie na cały rok sezonowej dotąd trasy do Malagi.

Port lotniczy w Aarhus jest obsługiwany także przez Ryanaira, Czech Airlines, Danish Air Transport i Sun Air of Scandinavia. Miasto, położone w północnej części Półwyspu Jutlandzkiego, jest ważnym ośrodkiem akademickim i przemysłowym Danii oraz najważniejszym centrum biznesowym w kontynentalnej części kraju. 

gość_a46f1 - Profil
gość_a46f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie