SAS uruchomi nową bazę w Aarhus

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
09 października 2017 14:40
Skandynawskie linie SAS uruchomią bazę na lotnisku w drugim co do wielkości mieście Danii, Aarhus. Od przyszłego roku przewoźnik poleci stamtąd do Monachium, Oslo, Sztokholmu, Splitu i na Majorkę. Będzie też więcej rejsów do Kopenhagi.
Reklama

SAS będzie bazował w Aarhus trzy do czterech samolotów. Na razie nie podano, czy będą to mniejsze bombardiery CRJ900 czy większe boeingi 737 lub airbusy A320. Nie wiadomo też, jaki będzie dokładny rozkład lotów na nowych trasach.

W ciągu pierwszego roku obsługi bazy SAS ma przewieźć dodatkowych ok. 200 tys. pasażerów z i do Aarhus. Ruch na lotnisku zwiększy się o ponad 50 proc.

SAS zapowiedział także zwiększenie częstotliwości lotów na trasie z Aarhus do Kopenhagi (obecnie obsługiwanej siedem razy dziennie) oraz utrzymanie na cały rok sezonowej dotąd trasy do Malagi.

Port lotniczy w Aarhus jest obsługiwany także przez Ryanaira, Czech Airlines, Danish Air Transport i Sun Air of Scandinavia. Miasto, położone w północnej części Półwyspu Jutlandzkiego, jest ważnym ośrodkiem akademickim i przemysłowym Danii oraz najważniejszym centrum biznesowym w kontynentalnej części kraju.


Reklama
Tagi
sas aarhus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama