×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates pierwszym odbiorcą boeinga 777X


Linie Emirates w 2020 r. jako pierwszy przewoźnik na świecie odbiorą samolot boeing 777X, czyli nowej generacji popularnych "trzech siódemek". Wcześniej spekulowano, że pierwszym odbiorcą modelu będzie Lufthansa.


O tym, że to Emirates zostanie pierwszym odbiorcą, poinformował Marty Bentrott, przedstawiciel Boeinga na Bliski Wschód, cytowany przez "Gulf News". Bentrott dodał, że prace nad modelem przebiegają na tyle szybko, że możliwa jest dostawa nawet nieco szybciej niż w oryginalnie zaplanowanym terminie, czyli w połowie 2020 r. 

Nowy model jako pierwszy zamówiła Lufthansa, składając we wrześniu 2013 r. zamówienie na 20 maszyn. Transakcja została ogłoszona dwa miesiące później podczas Dubai Air Show, gdy oficjalnie ogłoszono nowy program. Wtedy też linie Emirates złożyły zamówienie na 150 samolotów, w tym 35 w mniejszym wariancie 777-8 i 115 w wariancie 777-9. 

Boeingi 777X będą miały większą rozpiętość skrzydeł niż obecna generacja tych samolotów, a końcówki skrzydeł będą składane, aby umożliwić korzystanie z tych samych stanowisk postojowych. Producent planuje także wprowadzenie nowej generacji silników. Samoloty z rodziny 777X będą nieznacznie szersze niż obecnie produkowane, co zwiększy ich pojemność i umożliwi montaż 10 foteli w rzędzie.  gość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie