×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lepszy ILS w Poznaniu w 2018 r.


W przyszłym roku poznańskie lotnisko zyska nowy system precyzyjnego lądowania ILS. Będzie to system kategorii II, co pozwoli zmniejszyć o jedną trzecią liczbę przekierowań samolotów z powodu mgły.


Jak podaje portal epoznan.pl, cytując wiceprezesa poznańskiego lotniska, instalacja ILS-a kategorii II już trwa. System będzie gotowy w tym roku, ale przed jego uruchomieniem niezbędne będą testy i certyfikacje. Te zostały zaplanowane na wiosnę, aby wykonywać je przy lepszej pogodzie. To pozwoli uruchomić nowego ILS-a w 2018 r. 

Władze portu lotniczego twierdzą, że lepszy ILS pozwoli zmniejszyć liczbę przekierowań z powodu mgły o jedną trzecią. 

ILS kategorii II umożliwia lądowanie przy widzialności wzdłuż pasa startowego co najmniej 300 metrów oraz minimum decyzji o lądowaniu na wysokości 30 metrów nad poziomem pasa. To wartości stanowiące połowę obecnych minimów. 

ILS kategorii II będzie działał wyłącznie na kierunku 28, który obecnie jest wyposażany w system kategorii I. To oznacza, że przy złej pogodzie lądowania będą odbywały się znad miasta. gość_f3472 - Profil
gość_f3472
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie