Lepszy ILS w Poznaniu w 2018 r.

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
09 października 2017 13:40
1 komentarz
W przyszłym roku poznańskie lotnisko zyska nowy system precyzyjnego lądowania ILS. Będzie to system kategorii II, co pozwoli zmniejszyć o jedną trzecią liczbę przekierowań samolotów z powodu mgły.
Reklama

Jak podaje portal epoznan.pl, cytując wiceprezesa poznańskiego lotniska, instalacja ILS-a kategorii II już trwa. System będzie gotowy w tym roku, ale przed jego uruchomieniem niezbędne będą testy i certyfikacje. Te zostały zaplanowane na wiosnę, aby wykonywać je przy lepszej pogodzie. To pozwoli uruchomić nowego ILS-a w 2018 r.

Władze portu lotniczego twierdzą, że lepszy ILS pozwoli zmniejszyć liczbę przekierowań z powodu mgły o jedną trzecią.

ILS kategorii II umożliwia lądowanie przy widzialności wzdłuż pasa startowego co najmniej 300 metrów oraz minimum decyzji o lądowaniu na wysokości 30 metrów nad poziomem pasa. To wartości stanowiące połowę obecnych minimów.

ILS kategorii II będzie działał wyłącznie na kierunku 28, który obecnie jest wyposażany w system kategorii I. To oznacza, że przy złej pogodzie lądowania będą odbywały się znad miasta.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_23031 2017-10-09 15:20   
gość_23031 - Profil gość_23031
Może to udogodnienie przyczyni się do uruchomienia bezpośrednich połączeń z poznańskiej ławicy dzięki którym będzie można polecieć nie tylko w każde zakątki po europie ale i dotrzeć do ważnych habow przesiadkowych na całym świecie
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama