Poznań stawia na przychody pozalotnicze

9 października 2017 11:50
- Od dawna postawiliśmy w równym stopniu na przychody lotnicze i pozalotnicze - mówi w rozmowie z Pasazer.com Mariusz Wiatrowski, prezes portu lotniczego w Poznaniu. Lotnisko zamierza nadal mieć tylko jednego operatora sklepów w strefie air-side. 
Reklama
- Nie wycofamy się z tego, by oferować całą strefę air-side jednemu operatorowi, bo wydaje nam się to najbardziej efektywne z punktu widzenia przychodów. Nasze przychody pozalotnicze stale rosną i ich udział też jest coraz większy. Obecnie to ponad 45 proc. - mówi Mariusz Wiatrowski, prezes portu lotniczego w Poznaniu, w rozmowie z Pasazer.com.

Obecnie wyłącznym operatorem komercyjnym w strefie air-side w Poznaniu jest Baltona. Spółka obsługuje m.in. sklep duty-free, sklep z artykułami luksusowymi Duty Free Boutique oraz kilka punktów gastronomicznych, w tym dużą kawiarnię Coffee Corner i restaurację Travel Chef. W strefie land-side głównym, ale nie wyłącznym operatorem jest natomiast Lagardere.

Wiatrowski podkreśla, że lotnisko i operator cały czas współpracują, aby lepiej poznać potrzeby klientów i zaoferować im ciekawsze produkty oraz promocje.

Równocześnie lotnisko mocno stawia na przychody pozalotnicze poza terminalem.

- Przez 15 lat Poznań nie miał własnych parkingów z uwagi na dzierżawę wieloletnią, ale teraz je odzyskaliśmy i sami nimi zarządzamy. Wydzierżawiliśmy również grunt na stację paliw BP oraz na McDonald'sa. Planujemy wynajem gruntu pod salon samochodowy, została już podpisana umowa na dzierżawę gruntu pod hotel marki Moxy. Buduje go Chopin Airport Development, to młodzieżowa, nawiązują do miejsca marka sieci Marriott - wylicza Wiatrowski.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy