Tajskie linie uznane za bezpieczne przez ICAO

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
09 października 2017 07:40
Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) poinformowała, że znosi ostrzeżenie dotyczące poziomu bezpieczeństwa przewoźników z Tajlandii. To otwiera drogę liniom z tego kraju do międzynarodowej ekspansji.
Reklama

Tajscy przewoźnicy zostali wpisani na listę ostrzeżeń ICAO w połowie 2015 r. po tym, jak audyt tej organizacji wykazał liczne braki w systemie kontroli poziomu bezpieczeństwa. Od tego czasu wszystkie zarejestrowane w Tajlandii linie musiały przejść ponowną certyfikację zgodnie ze zaktualizowanymi procedurami. Wstrzymane zostały procesy wydawania certyfikatów zupełnie nowym liniom, a już istniejące nie mogły otwierać nowych tras międzynarodowych.

Po zniesieniu ostrzeżenia ICAO największe tajskie linie lotnicze, w tym Thai Airways, Thai AirAsia X i NokScoot mogą znów uruchamiać nowe połączenia międzynarodowe. Wśród potencjalnych kierunków, do których loty mogą uruchomić dwie pierwsze z tych linii, wymieniane są miasta w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym Warszawa.

Władze Tajlandii liczą, że decyzja ICAO skłoni także większą liczbę przewoźników zagranicznych do uruchamiania lotów do Bangkoku, Phuket, Krabi i Chiang Mai.

Mimo zniesienia ostrzeżenia ICAO, niektóre linie nie dopełniły jeszcze procedur recertyfikacji. Dotyczy to głównie mniejszy spółek, w tym Thai VietJet Air i Orient Thai Airlines.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama