×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tajskie linie uznane za bezpieczne przez ICAO


Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) poinformowała, że znosi ostrzeżenie dotyczące poziomu bezpieczeństwa przewoźników z Tajlandii. To otwiera drogę liniom z tego kraju do międzynarodowej ekspansji.


Tajscy przewoźnicy zostali wpisani na listę ostrzeżeń ICAO w połowie 2015 r. po tym, jak audyt tej organizacji wykazał liczne braki w systemie kontroli poziomu bezpieczeństwa. Od tego czasu wszystkie zarejestrowane w Tajlandii linie musiały przejść ponowną certyfikację zgodnie ze zaktualizowanymi procedurami. Wstrzymane zostały procesy wydawania certyfikatów zupełnie nowym liniom, a już istniejące nie mogły otwierać nowych tras międzynarodowych. 

Po zniesieniu ostrzeżenia ICAO największe tajskie linie lotnicze, w tym Thai Airways, Thai AirAsia X i NokScoot mogą znów uruchamiać nowe połączenia międzynarodowe. Wśród potencjalnych kierunków, do których loty mogą uruchomić dwie pierwsze z tych linii, wymieniane są miasta w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym Warszawa.

Władze Tajlandii liczą, że decyzja ICAO skłoni także większą liczbę przewoźników zagranicznych do uruchamiania lotów do Bangkoku, Phuket, Krabi i Chiang Mai.

Mimo zniesienia ostrzeżenia ICAO, niektóre linie nie dopełniły jeszcze procedur recertyfikacji. Dotyczy to głównie mniejszy spółek, w tym Thai VietJet Air i Orient Thai Airlines. gość_fa329 - Profil
gość_fa329
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie