×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Belgia pozywa Ryanaira za złą komunikację z pasażerami


Wicepremier i minister ds. konsumentów Belgii, Kris Peeters, poinformował o złożeniu pozwu przeciwko Ryanairowi. Dotyczy on niedostatecznych informacji, które przewoźnik przekazuje pasażerom odwołanych lotów.


Peeters zarzuca linii, że informuje pasażerów o odwołaniu lotów oraz przysługujących im prawach jedynie po angielsku. Według wicepremiera Belgii to naruszenie praw flamandzko-, francusko- i niemieckojęzycznych mieszkańców tego kraju. Jeśli sąd zgodzi się z argumentami Peetersa, Ryanair może być zmuszony do wypłaty dodatkowych odszkodowań lub zapłaty kary na rzecz Belgii. 

Już wcześniej o niewłaściwe stosowanie się do rozporządzenia UE261/2004, określającego prawa pasażerów w przypadku odwołanych lub opóźnionych lotów, oskarżył Ryanaira brytyjski urząd lotnictwa cywilnego (CAA). Skierowania sprawy do sądu w tej samej kwestii nie wyklucza również Irlandia. 

Ryanair w okresie od połowy września do końca października odwołał 2,1 tys. lotów, a od listopada do końca marca - dalsze 18 tys. To efekt braku dostępnych pilotów, oficjalnie z powodu błędów w planowaniu urlopów. gość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie