Belgia pozywa Ryanaira za złą komunikację z pasażerami

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 października 2017 09:20
2 komentarze
Wicepremier i minister ds. konsumentów Belgii, Kris Peeters, poinformował o złożeniu pozwu przeciwko Ryanairowi. Dotyczy on niedostatecznych informacji, które przewoźnik przekazuje pasażerom odwołanych lotów.
Reklama
Peeters zarzuca linii, że informuje pasażerów o odwołaniu lotów oraz przysługujących im prawach jedynie po angielsku. Według wicepremiera Belgii to naruszenie praw flamandzko-, francusko- i niemieckojęzycznych mieszkańców tego kraju. Jeśli sąd zgodzi się z argumentami Peetersa, Ryanair może być zmuszony do wypłaty dodatkowych odszkodowań lub zapłaty kary na rzecz Belgii.

Już wcześniej o niewłaściwe stosowanie się do rozporządzenia UE261/2004, określającego prawa pasażerów w przypadku odwołanych lub opóźnionych lotów, oskarżył Ryanaira brytyjski urząd lotnictwa cywilnego (CAA). Skierowania sprawy do sądu w tej samej kwestii nie wyklucza również Irlandia.

Ryanair w okresie od połowy września do końca października odwołał 2,1 tys. lotów, a od listopada do końca marca - dalsze 18 tys. To efekt braku dostępnych pilotów, oficjalnie z powodu błędów w planowaniu urlopów.

Ostatnie komentarze

gość_3db5d 2017-10-07 10:57   
gość_3db5d - Profil gość_3db5d
Każdy moloch osiąga granice wzrostu po czym pada pod ciężarem idiotyzmów go opanowujących. Ryanair właśnie doszedł do tej granicy.
gość_5ea13 2017-10-06 13:09   
gość_5ea13 - Profil gość_5ea13
Takie i podobne pozwy teraz polecą jak lawina :D I dobrze, ta firma sobie grabiła od wielu lat :D
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama