Wrocław: Wzrost ruchu o 22,3 proc. we wrześniu

5 października 2017 11:40
9 komentarzy
We wrześniu z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 293 tys. osób, o 22,3 proc. więcej niż przed rokiem. Wzrosty notowano we wszystkich segmentach ruchu lotniczego, a wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszyły się loty na południe Europy.
Reklama
Statystyki Wrocław (WRO)
 
Wzrost na trasach krajowych we wrześniu wyniósł 25,2 proc., na czarterowych - 24, proc., a na niskokosztowych - 22,5 proc. Przybyło również podróżujących do największych europejskich hubów - wzrost o 8,5 proc.

Wrzesień przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystających z tanich lotów na południe Europy, które są realizowane przez linie Ryanair. Jest to widoczne zwłaszcza w wypełnieniach samolotów lecących do Portugalii, Hiszpanii czy Grecji. W przypadku Lizbony, Teneryfy, Malty czy Krety (Chania) zajętych było średnio 96-97 proc. miejsc.

- Dzięki rozbudowanej siatce połączeń i atrakcyjnym kierunkom, podróżujący z Wrocławia chętnie planują wypoczynek także po zakończeniu tradycyjnego sezonu urlopowego - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Jesteśmy przekonani, że ta tendencja będzie się utrzymywała w kolejnych miesiącach. Przyjemne temperatury przyciągają urlopowiczów również jesienią. Dodatkowo przewoźnicy zaproponują nowe połączenia, między innymi Agadir, Sycylię i Neapol.

Wśród tanich połączeń cały czas dużą popularnością cieszą się loty do Wielkiej Brytanii. Najlepszy wynik w tej grupie zanotowało połączenie do Bristolu. Samoloty na tej trasie były wypełnione blisko w 95 proc. Niemal tak samo dobrze funkcjonowały loty do Cork, Dublina, Glasgow czy Londynu Stansted - wypełnienie wyniosło ok. 94 proc. Od jesieni z Wrocławia będzie można polecieć również na lotnisko Leeds/Bradford oraz do Edynburga.

Wzrosło zainteresowanie podróżnych ofertą sieciowych połączeń międzynarodowych (ponad 36,5 tys. pasażerów). Bardzo dobre wyniki notuje Frankfurt nad Menem. Samoloty na tej trasie wypełnione były średnio w około 84 proc.

- Od sezonu zimowego Lufthansa zwiększy liczbę rejsów na tej trasie do czterech dziennie. Dodatkowo nowy przewoźnik, Swiss Airlines, uruchomi połączenie do Zurychu. Dzięki temu wygodniej będzie zaplanować podróż z Wrocławia na dalekich trasach, a znaczenie Wrocławia jako ważnego ośrodka biznesowego wzrośnie - mówi Dariusz Kuś.

We wrześniu podróżni licznie korzystali z ofert biur podróży - było ich o blisko 11 tys. więcej w porównaniu do ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 24,4 proc.

- Warto pamiętać, że przez cały rok wrocławscy podróżni mają do dyspozycji kierunki całoroczne. Są to Wyspy Kanaryjskie: Teneryfa - zimowa nowość czarterowa, Lanzarote i Fuerteventura oraz Egipt: Hurghada i Marsa Alam - mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 2,2 mln pasażerów w dziewięć miesięcy. Dla porównania w 2014 r. miało to miejsce dopiero w grudniu.

- To ogromny sukces wrocławskiego lotniska - mówi Dariusz Kuś. - Wszystko wskazuje na to, że będzie to dla nas rekordowy rok. Szacujemy, że do końca grudnia obsłużymy ponad 2,8 mln obsłużonych pasażerów.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_251b0 2017-10-29 22:05   
gość_251b0 - Profil gość_251b0
Jak dziś z inauguracją Wrocław - Zurych by Swiss? Jaki LF?
gość_89b60 2017-10-11 10:06   
gość_89b60 - Profil gość_89b60
Ptaszki ćwierkają o powrocie niskokosztowych połączeń między Warszawą a Wrocławiem. Podobno landryna jest zainteresowana.
gość_824b8 2017-10-09 09:25   
gość_824b8 - Profil gość_824b8
Bez krajówek FR na tą chwile w 2018 będzie max 3 mln pasażerów. Ale chyba Wrocław przegoni Modlin.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy