×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Wzrost ruchu o 22,3 proc. we wrześniu


We wrześniu z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 293 tys. osób, o 22,3 proc. więcej niż przed rokiem. Wzrosty notowano we wszystkich segmentach ruchu lotniczego, a wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszyły się loty na południe Europy.


Liczba pasażerów według miesięcy
Wzrost na trasach krajowych we wrześniu wyniósł 25,2 proc., na czarterowych - 24, proc., a na niskokosztowych - 22,5 proc. Przybyło również podróżujących do największych europejskich hubów - wzrost o 8,5 proc. 

Wrzesień przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystających z  tanich lotów na południe Europy, które są realizowane przez linie Ryanair. Jest to widoczne zwłaszcza w wypełnieniach samolotów lecących do Portugalii, Hiszpanii czy Grecji. W przypadku Lizbony, Teneryfy, Malty czy Krety (Chania) zajętych było średnio 96-97 proc. miejsc. 

Dzięki rozbudowanej siatce połączeń i atrakcyjnym kierunkom, podróżujący z Wrocławia chętnie planują wypoczynek także po zakończeniu tradycyjnego sezonu urlopowego - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Jesteśmy przekonani, że ta tendencja będzie się utrzymywała w kolejnych miesiącach. Przyjemne temperatury przyciągają urlopowiczów również jesienią. Dodatkowo przewoźnicy zaproponują nowe połączenia, między innymi Agadir, Sycylię i Neapol.

Wśród tanich połączeń cały czas dużą popularnością cieszą się loty do Wielkiej Brytanii. Najlepszy wynik w tej grupie zanotowało połączenie do Bristolu. Samoloty na tej trasie były wypełnione blisko w 95 proc. Niemal tak samo dobrze funkcjonowały loty do Cork, Dublina, Glasgow czy Londynu Stansted - wypełnienie wyniosło ok. 94 proc. Od jesieni z Wrocławia będzie można polecieć również na lotnisko Leeds/Bradford oraz do Edynburga.

Wzrosło zainteresowanie podróżnych ofertą sieciowych połączeń międzynarodowych (ponad 36,5 tys. pasażerów). Bardzo dobre wyniki notuje Frankfurt nad Menem. Samoloty na tej trasie wypełnione były średnio w około 84 proc. 

Od sezonu zimowego Lufthansa zwiększy liczbę rejsów na tej trasie do czterech dziennie. Dodatkowo nowy przewoźnik, Swiss Airlines, uruchomi połączenie do Zurychu. Dzięki temu wygodniej będzie zaplanować podróż z Wrocławia na dalekich trasach, a znaczenie Wrocławia jako ważnego ośrodka biznesowego wzrośnie - mówi Dariusz Kuś.

We wrześniu podróżni licznie korzystali z ofert biur podróży - było ich o blisko 11 tys. więcej w porównaniu do ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 24,4 proc. 

- Warto pamiętać, że przez cały rok wrocławscy podróżni mają do dyspozycji kierunki całoroczne. Są to Wyspy Kanaryjskie: Teneryfa - zimowa nowość czarterowa, Lanzarote i Fuerteventura oraz Egipt: Hurghada i Marsa Alam - mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 2,2 mln pasażerów w dziewięć miesięcy. Dla porównania w 2014 r. miało to miejsce dopiero w grudniu. 

To ogromny sukces wrocławskiego lotniska - mówi Dariusz Kuś. - Wszystko wskazuje na to, że będzie to dla nas rekordowy rok. Szacujemy, że do końca grudnia obsłużymy ponad 2,8 mln obsłużonych pasażerów.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_897b5 - Profil
gość_897b5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie