×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Peach Aviation uruchomiły przewodnik “kawaii”


Japońskie niskokosztowe linie lotnicze Peach Avition uruchomiły przewodnik po Japonii, koncentrujący się na na słodkich, miłych i uroczych aspektach kraju, określanych przymiotnikiem “kawaii”.


- Japońskie słowo kawaii tłumaczy się na angielski jako cute, ale termin ten ma nieco inny zakres znaczeniowy. Służy bowiem do opisywania ludzi i rzeczy, które są nie tylko ładne, atrakcyjne seksualnie, miłe, słodkie i wdzięczne, lecz także niewinne, słabe, bezbronne, maleńkie, troszkę żałosne. Słownik Longmana znaczenie słowa cute wyjaśnia kolejno jako: „bardzo ładny lub atrakcyjny”, „atrakcyjny w sposób seksualny” oraz „bystry i praktyczny w radzeniu sobie z ludźmi, przy czym nie zawsze w miły sposób”. Japońskie kawaii także służy opisowi ogólnie pozytywnych cech człowieka, zwierzęcia, rzeczy i zjawiska, odnosząc się jednak tylko do tego, co „słodkie” lub „fajniutkie” w sposób dziecinny, niedojrzały i bierny - pisze Joanna Bator w książce “Japoński wachlarz”. 

Właśnie trend “kawaii” w japońskiej kulturze, był inspiracją dla wywodzących się z tego kraju niskokosztowych linii lotniczych Peach Aviation do stworzenia strony internetowej Japan Kawaii Trip - COMOMO, która obiecuje zabrać czytelników w podróż po Japonii przepełnioną ideą kawaii. 

Strona podzielona jest na trzy główne działy: jedzenie, rozrywka oraz zakupy i dostępna jest w czterech językach: japońskim, angielskim, kantońskim i koreańskim. Przewodnik umożliwia łatwe dokonanie rezerwacji lotów w siatce połączeń Peach. 


Przewodnik wpisuje się w politykę niskokosztowej linii lotniczej, która chce uchodzić za przewoźnika uchodzącego za kawaii - dominującym kolorem malowania na flocie 19 airbusów A320 Peach, są odcienie różu. Różowy kolor dominuje także na mundurach personelu pokładowego przewoźnika. 

Peach Aviation obsługuje głównie loty krajowe w Japonii, a także połączenia regionalne do Chin, Hongkongu, Korei Południowej, Tajwanu oraz Tajlandii. 


fot. Tomasz Śniedziewskigość_897b5 - Profil
gość_897b5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie