Peach Aviation uruchomiły przewodnik “kawaii”

5 października 2017 10:00
Japońskie niskokosztowe linie lotnicze Peach Avition uruchomiły przewodnik po Japonii, koncentrujący się na na słodkich, miłych i uroczych aspektach kraju, określanych przymiotnikiem “kawaii”.
Reklama
- Japońskie słowo kawaii tłumaczy się na angielski jako cute, ale termin ten ma nieco inny zakres znaczeniowy. Służy bowiem do opisywania ludzi i rzeczy, które są nie tylko ładne, atrakcyjne seksualnie, miłe, słodkie i wdzięczne, lecz także niewinne, słabe, bezbronne, maleńkie, troszkę żałosne. Słownik Longmana znaczenie słowa cute wyjaśnia kolejno jako: „bardzo ładny lub atrakcyjny”, „atrakcyjny w sposób seksualny” oraz „bystry i praktyczny w radzeniu sobie z ludźmi, przy czym nie zawsze w miły sposób”. Japońskie kawaii także służy opisowi ogólnie pozytywnych cech człowieka, zwierzęcia, rzeczy i zjawiska, odnosząc się jednak tylko do tego, co „słodkie” lub „fajniutkie” w sposób dziecinny, niedojrzały i bierny - pisze Joanna Bator w książce “Japoński wachlarz”.

Właśnie trend “kawaii” w japońskiej kulturze, był inspiracją dla wywodzących się z tego kraju niskokosztowych linii lotniczych Peach Aviation do stworzenia strony internetowej Japan Kawaii Trip - COMOMO, która obiecuje zabrać czytelników w podróż po Japonii przepełnioną ideą kawaii.

Strona podzielona jest na trzy główne działy: jedzenie, rozrywka oraz zakupy i dostępna jest w czterech językach: japońskim, angielskim, kantońskim i koreańskim. Przewodnik umożliwia łatwe dokonanie rezerwacji lotów w siatce połączeń Peach.


Przewodnik wpisuje się w politykę niskokosztowej linii lotniczej, która chce uchodzić za przewoźnika uchodzącego za kawaii - dominującym kolorem malowania na flocie 19 airbusów A320 Peach, są odcienie różu. Różowy kolor dominuje także na mundurach personelu pokładowego przewoźnika.

Peach Aviation obsługuje głównie loty krajowe w Japonii, a także połączenia regionalne do Chin, Hongkongu, Korei Południowej, Tajwanu oraz Tajlandii.


fot. Tomasz Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy