×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Brussels Airlines pożegnają samoloty Avro


Na 28 października linie lotnicze Brussels Airlines zaplanowały ostatni komercyjny lot obsłużony samolotami Avro. Do tego czasu szansę na pożegnanie maszyny będą mieli między innymi pasażerowie z Warszawy.


28 października dnia samolot Avro RJ100 o rejestracji OO-DWD obsłuży poranny lot z Brukseli do Genewy, po czym tego samego dnia po raz ostatni zabierze pasażerów obsługując wieczorne połączenie z Genewy do Brukseli. Tym samym linie lotnicze Brussels Airlines pożegnają się z samolotem, który związany jest z początkami działalności przewoźnika - gdy linie lotnicze zostały założone 15 lat temu, ich flota składała się w całości z samolotów Avro (12 Avro RJ100, 14 RJ85 oraz sześć Bae146), które zostały przejęte od należących do Sabeny linii lotniczych DAT. 


Jak wylicza przewoźnik, od tamtej pory “Jumbolino” przewiozły 31,5 mln pasażerów, za sterami tych samolotów karierę rozpoczęło ponad 500 belgijskich pilotów, a na pokładach maszyn służyło tysiąc pracowników personelu pokładowego. 

Szansę na pożegnanie maszyny jeszcze przed jej ostatnim lotem będą mieli pasażerowie z Warszawy - w dni robocze samolot Avro będzie regularnie obsługiwał połączenia do stolicy Polski wylatujące z Brukseli o godzinie 9:30 rano. Oprócz tego maszyną będzie można polecieć na rotacjach z Brukseli do Bazylei oraz Kopenhagi, a w soboty także na trasach z Brukseli do Genewy. 


fot. Brussels Airlinesgość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie