Marek Chodkiewicz nowym wiceministrem infrastruktury

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
04 października 2017 21:00
1 komentarz
Marek Chodkiewicz, były wieloletni dyrektor generalny Najwyższej Izby Kontroli, został powołany na wiceministra infrastruktury i budownictwa odpowiedzialnego za drogi i lotnictwo. Zastąpił na tym stanowisku Jerzego Szmita, który podał się do dymisji.
Reklama

Jak informuje PAP, Marek Chodkiewicz w latach 2007-2016 był dyrektorem generalnym Najwyższej Izby Kontroli. Potem pracował jako dyrektor Biura Realizacji Inwestycji Majątkowych w PKN Orlen. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie i podyplomowych studiów zarządzania w administracji publicznej. Ma uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz szkolenia z prowadzenia inwestycji w systemie FIDIC (Międzynarodowej Federacji Inżynierów Konsultantów).

Powołanie Chodkiewicza oznacza, że dla resortu ważnym celem jest nadzór nad przetargami i inwestycjami oraz wiedza inżynierska nowego wiceministra. To kluczowe dla sprawnej realizacji Programu Budowy Dróg Krajowych, nad którym Chodkiewicz będzie miał nadzór. Nowy wiceminister nie ma jednak żadnego doświadczenia w transporcie drogowym niezwiązanego z procesami inwestycyjnymi, a tym bardziej w lotnictwie.

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_af8c9 2017-10-04 22:39   
gość_af8c9 - Profil gość_af8c9
czyli bmw
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama