×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Marek Chodkiewicz nowym wiceministrem infrastruktury


Marek Chodkiewicz, były wieloletni dyrektor generalny Najwyższej Izby Kontroli, został powołany na wiceministra infrastruktury i budownictwa odpowiedzialnego za drogi i lotnictwo. Zastąpił na tym stanowisku Jerzego Szmita, który podał się do dymisji.


Jak informuje PAP, Marek Chodkiewicz w latach 2007-2016 był dyrektorem generalnym Najwyższej Izby Kontroli. Potem pracował jako dyrektor Biura Realizacji Inwestycji Majątkowych w PKN Orlen. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie i podyplomowych studiów zarządzania w administracji publicznej. Ma uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz szkolenia z prowadzenia inwestycji w systemie FIDIC (Międzynarodowej Federacji Inżynierów Konsultantów). 

Powołanie Chodkiewicza oznacza, że dla resortu ważnym celem jest nadzór nad przetargami i inwestycjami oraz wiedza inżynierska nowego wiceministra. To kluczowe dla sprawnej realizacji Programu Budowy Dróg Krajowych, nad którym Chodkiewicz będzie miał nadzór. Nowy wiceminister nie ma jednak żadnego doświadczenia w transporcie drogowym niezwiązanego z procesami inwestycyjnymi, a tym bardziej w lotnictwie. 
gość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie