Mniej lotów do Guam przez kryzys koreański

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
03 października 2017 08:20
Linie Delta Air Lines ogłosiły, że od stycznia przyszłego roku zawieszą oferowanie połączeń pomiędzy Japonią i należącą do Stanów Zjednoczonych wyspą Guam. Powodem jest słabnące zainteresowanie podróżami na tę wyspę.
Reklama

Obecnie linie lotnicze Delta Air Lines oferują 10 lotów tygodniowo pomiędzy Tokio-Narita a Guam, jednak, jak informuje przewoźnik, “popyt nie był wystarczająco silny, by utrzymać to połączenie”.

Innymi liniami lotniczymi, które zawieszają plany otwarcia połączenia na Guam, są linie HK Express, która zgodnie z pierwotnymi planami planowały inaugurację połączenia z Hongkongu na Guam przez Nagoję. Na decyzję przewoźnika o rezygnacji z otwarcia trasy wpłynęła geopolityczna niestabilność w regionie - lider Korei Północnej, Kim Jong Un zapowiedział, że zaatakuje Guam oraz pomimo protestów społeczności międzynarodowej, kontynuował projekt testów rakiet balistycznych Hwasong-12, które przelatywały nad Japonią.

Położona na Zachodnim Pacyfiku wyspa Guam jest najbardziej zbliżonym do Korei Północnej terytorium Stanów Zjednoczonych. Na wyspie mieszczą się duże bazy sił powietrznych oraz marynarki wojennej tego kraju.

Groźby Korei Północnej wpłynęły na zmniejszenie odwiedzin wyspy. Jak informują lokalne władze turystyczne, w sierpniu odwołano ponad 7 tys. indywidualnych rezerwacji biur podróży, wyjazdów szkolnych oraz uczestnictwa w konferencjach, co spowodowało straty wycenione na 9,5 mln dolarów.

- Przed napięciem związanym z Koreą Północną spodziewaliśmy się rekordowej liczby odwiedzających w sierpniu. Zamiast tego, odnotowaliśmy nieznaczny spadek odwiedzających. Tego, czego najmniej potrzebujemy, to utrzymania tego trendu - powiedział Eddie Baza Calvo, gubernator Guam.

Obecnie loty pomiędzy Japonią i Guam oferują linie JAL - Japan Airlines (raz dziennie z Tokio-Narity), T'way Air (raz dziennie z Osaki), oraz United Airlines, oferujące loty z Tokio-Narity, Osaki, Nagoi, Fukuoki, Sapporo oraz Sendai, co odpowiada 70 proc. oferowania pomiędzy Japonią i Guam.


fot. Tomasz Śniedziewski

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama