×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airBaltic zdecydowało się ujednolicić flotę


Linia airBaltic zdecydowała się na ujednolicenie floty. W tym celu do końca przyszłego roku zamówi co najmniej 14 bombardierów CSeries. Zastąpią one turbośmigłowe bombardiery Q400.


Podczas ostatniej rozmowy z Dominikiem Sipinskim z Pasazer.com Martin Gauss, prezes airBaltic, przyznawał, że prowadzone były analizy w kierunku zmian w parku maszynowym linii. Przyznawał, że turbośmigłowe Q400 zostaną wycofane, ale nie było jeszcze decyzji, czy zastąpić kolejnymi samolotami z rodziny CSeries czy też sięgnąć do oferty konkurencyjnego embraera. Teraz jest już jasne - flota przewoźnika zostanie ujednolicona. 

Zamówienie, które zostanie złożone u producenta do końca 2018 r. ma opiewać na 14 sztuk samolotów CSeries 300 z opcją zmiany kilku slotów na mniejszą wersję -100. Dostawy mają się rozpocząć nie wcześniej niż w 2020 r.


Jak podkreślał Gauss, póki co airBaltic jest bardzo zadowolony z nowych maszyn. Doskonale odpowiadają one na oczekiwania przewoźnika, a nawet je przewyższają. 

fot. airBalticgość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie