×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: Wzrost ruchu o 23,1 proc. we wrześniu


We wrześniu 2017 r. obsłużono w Katowice Airport 482,8 tys. podróżnych, o 90,6 tys. więcej (23,1 proc.) w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Ruch pasażerski wzrósł w segmencie przewozów regularnych i czarterowych.


Liczba pasażerów według miesięcy
Z siatki połączeń regularnych skorzystało 228,4 tys. pasażerów, o 30,9 tys. więcej (15,6 proc.) niż we wrześniu 2016 r. W ruchu czarterowym odprawiono 254,1 tys. podróżnych, o 61,5 tys. więcej (31,9 proc.) w porównaniu z dziewiątym miesiącem roku ubiegłego.

Wrzesień był najlepszym dziewiątym miesiącem roku w historii pyrzowickiego lotniska we wszystkich segmentach ruchu. Jednocześnie był to piąty z kolei miesiąc, w którym wzrost ruchu ogółem kształtował się na poziomie powyżej 20 proc. W związku z bardzo dobrymi wynikami ruchu, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, zarządzające Katowice Airport, podwyższyło prognozę wzrostu liczby pasażerów na 2017 r.

Znakomite wyniki ruchu pasażerskiego w sezonie czarterowym sprawiły, że zweryfikowaliśmy tegoroczną prognozę liczby obsłużonych podróżnych. Na początku roku, w optymistycznym wariancie szacowaliśmy, że w Pyrzowicach odprawionych zostanie ok. 3,7 mln pasażerów. W związku z tym, że od maja br. Katowice Airport jest liderem procentowego wzrostu ruchu wśród dużych polskich lotnisk, podwyższyliśmy prognozę, która teraz zakłada, że w skali bieżącego roku obsłużonych zostanie ponad 3,8 mln pasażerów. Według nowej prognozy, w bieżącym roku w porównaniu z minionym, ruch wzrośnie o ok. 600 tys. podróżnych, tym samym będzie to rekordowy, najlepszy w historii Katowice Airport przyrost liczby pasażerów rok do roku. Bez wątpienia jest to efekt realizacji naszej długofalowej, konsekwentnej strategia współpracy z liniami lotniczymi i touroperatorami, która umożliwia stabilny rozwój we wszystkich segmentach ruchu - powiedział Artur Tomasik, prezes GTL.

Od początku roku z siatki połączeń regularnych i czarterowych pyrzowickiego lotniska skorzystało już 3,13 mln pasażerów, o 532 tys. (20,4 proc.) więcej w porównaniu z okresem od stycznia do  końca września 2016 r. 
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_e7448 - Profil
gość_e7448
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie