Tajlandia, Nowy Jork i Barcelona najpopularniejsze na wakacje

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
30 września 2017 08:30
Tajlandia, Nowy Jork i Barcelona – te kierunki były najczęściej wyszukiwane w sezonie letnim. Wśród najbardziej modnych miejsc w 2017 r. znalazły się Santorini, Madera, a także chiński Kanton. Jak wynika z zestawienia przygotowanego przez Momondo, na wakacje najchętniej szukaliśmy odległych miejsc.
Reklama

1. Azja - egzotyka na wyciągnięcie ręki

- Wyniki naszych analiz sugerują, że Polacy tęsknią za słońcem. Według badania przeprowadzonego na zlecenie momondo, 53% badanych przyznało, że podczas wakacji najchętniej wyleguje się na plaży. Nie dziwi więc popularność kierunków takich, jak Tajlandia, Wietnam, Sri Lanka, a także Kambodża, gdzie pogoda nigdy nie zawodzi. Co ciekawe, Polacy zaczynają się interesować innymi miastami niż stolice, na co wskazuje rosnąca popularność lotnisk w pobliżu Phuket, Krabi, czy też Kantonu - mówi Marta Krywult, online marketing manager w momondo.

W tym roku na szczycie najchętniej wyszukiwanych kierunków znalazła się Tajlandia. Zainteresowanie tym krajem zwiększyło się ponad dwukrotnie. Po Bangkoku najchętniej wyszukiwanym lotniskiem był port lotniczy na wyspie Phuket. Nazywana często południową perłą, Phuket to największa wyspa w kraju, która dzięki piaszczystym plażom, lazurowej wodzie oraz tropikalnej przyrodzie co roku przyciąga miliony turystów. W porównaniu z 2016 r., Phuket był wyszukiwany 10 razy częściej. Niewiele mniej, bo 6 razy częściej szukaliśmy lotów do Krabi, azjatyckiej mekki amatorów wspinaczki.


Polacy interesują się coraz to bardziej egzotycznymi kierunkami, a fakt, iż mają coraz to lepszy dostęp do wyszukiwania promocji, sprzyja odkrywaniu nowych miejsc. Niezwykle dynamicznie wzrosło zainteresowanie Kantonem (wzrost wyszukiwań +1317%). To czwarte pod względem wielkości miasto w Chinach jest często nazywane fabryką świata i wystawienniczym centrum Chin. Jednocześnie, władze miasta starają się przyciągnąć turystów zainteresowanych kulturą, sztuką i architekturą. Dlatego też, odwiedzając Guangzhou, nie można pominąć jednego z najbardziej nowoczesnych teatrów na świecie - Opery Kantońskiej.

Spośród innych azjatyckich kierunków, w ostatnim czasie wielu z nas miało okazję ,,upolować” okazyjne oferty lotów na przykład do Wietnamu. W podanym okresie, loty do Hanoi były wyszukiwane ponad 350% częściej. Polacy są także bardzo zainteresowani wakacjami w stolicy Kambodży (wzrost wyszukiwań +753%) oraz Sri Lanki (wzrost wyszukiwań +285%).

2. USA i Europa – sprawdzone klasyki

Wśród najchętniej wyszukiwanych kierunków znalazły się także topowe miejsca na wakacje, od wielu lat znane polskim turystom. W okresie przedwakacyjnym najchętniej szukanym kierunkiem był Nowy Jork. Także w sezonie letnim, popularność „Wielkiego Jabłka” nie spadła, gdyż to właśnie miasto znalazło się na drugim miejscu pod względem ilości wyszukiwań.


Na popularności zyskuje zachodnie wybrzeże USA – zainteresowanie lotami do Los Angeles wzrosło o 291%. W pierwszej trójce znalazła się także amerykańska stolica Polonii – Chicago.

Z kolei, najbardziej pożądanymi europejskimi miastami na wakacje okazały się Barcelona, Rzym i Lizbona.

Bez wątpienia, Polacy szukając miejsc na wymarzone wakacje, są także podatni na obowiązujące trendy. W tym roku wzrosło zainteresowanie takimi miejscami jak Santorini (wzrost wyszukiwań +1412%), Madera (+501%) czy Teneryfa(+410%).

3. Loty krajowe – szybko i tanio na drugi koniec Polski

Kolejnym znaczącym trendem jest wzmożone zainteresowanie lotami krajowymi. W tym zakresie aktywność polskich użytkowników w lipcu i sierpniu 2017 r. wzrosła o 199% w stosunku do 2016 r. Najczęściej wyszukiwane są loty z Warszawy do Gdańska, Wrocławia i Szczecina, a największy wzrost popularności odnotowały połączenia do Zielonej Góry (+1492% wyszukiwań). Wynika to zapewne z faktu, iż od tego roku LOT oferuje bezpośrednie loty do Warszawy z lotniska w lubuskim Babimoście. Zainteresowanie lotami krajowymi może jednak spaść w ciągu najbliższych miesięcy. Jak niedawno ogłoszono, Ryanair zlikwiduje niektóre połączenia ze stolicy, co bez wątpienia negatywnie wpłynie na powyższy trend.

fot. Mirosław Pachowicz, Dominik Sipinski
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama