UIA: Płatna odprawa na lotniskach

29 września 2017 18:31
1 komentarz
Od dnia 1 października br. linie UIA na międzynarodowych rejsach średniego zasięgu oraz rejsach wewnątrz Ukrainy – będą pobierać opłatę od pasażerów klasy ekonomicznej za wystawienie karty pokładowej w recepcji w porcie lotniczym.
Reklama
Wszyscy pasażerowie UIA, w tym pasażerowie podróżujący z niemowlętami (INF), dziećmi lub zwierzętami domowymi (PTEC), małoletni bez opieki (UMNR), podróżni wymagający opieki podczas podróży, w tym osoby, które potrzebują specjalnej pomocy (WCHR) i/lub dodatkowego tlenu podczas lotu oraz osoby przewożące broń, mogą bezpłatnie odprawić się online w internecie wybierając jedną z następujących opcji:
  • Web Check-in: dostępny na stronie internetowej UIA lub za pośrednictwem aplikacji UIA Web Check-in. Usługa odprawy w internecie (Web Check-in) na połączenia regularne uruchamiona jest na 48 godzin przed planowanym odlotem. Check-in na wszystkie rejsy UIA zamyka się na 40 minut przed planowanym odlotem.
  • automatyczna odprawa dostępna dla pasażerów, którzy podczas dokonywania rezerwacji podali prawidłowe dane kontaktowe i paszportowe, a nie odprawili się on-line w czasie do 12 godzin przed odlotem na rejs. Miejsca są przydzielane automatycznie zgodnie z rodzajem taryfy i klasy podróży wyszczególnionym w bilecie.
Pasażerowie, którzy prawidłowo wpisali swoje dane kontaktowe i dane paszportowe, otrzymają mailowo zaproszenie, aby odprawić się online na 48 godzin przed wylotem. Po dokonaniu tej czynności należy zapisać elektroniczne karty na dowolnym urządzeniu przenośnym lub wydrukować je do okazania.

Od dnia 1 października br. pasażerowie UIA klasy ekonomicznej na krajowych i średniodystansowych połączeniach międzynarodowych, za usługę wystawienia karty wstępu na pokład na lotnisku wylotowym zostaną obciążeni kosztem 10 euro. Procedura na rynku polskim nie będzie obowiązywała uczestników zorganizowanych grup.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

marqoos_pl 2017-09-30 12:49   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Ach, ten Ryanair!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy