×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dymisja wiceministra odpowiedzianego za lotnictwo


Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa odpowiedzialny za transport drogowy i lotniczy, podał się do dymisji. Została ona już przyjęta przez premier Beatę Szydło.


Szmit pełnił funkcję od sformowania rządu Beaty Szydło po wyborach parlamentarnych w 2015 r. Powodem dymisji są względy osobiste.

Wiceminister odpowiadał przede wszystkim za transport drogowy, w tym za relacje z Rosją w zakresie zezwoleń na przewóz ciężarówkami oraz za regulację rynku usług przewozowych, czyli tzw. ustawę anty-Uberową. Odpowiadał także za nadzór nad procesami inwestycyjnymi w zakresie budowy dróg krajowych i autostrad oraz za rewizję Programu Budowy Dróg Krajowych. W zakresie lotnictwa zajmował się m.in. regulacjami dotyczącymi dronów. Nie odgrywał kluczowej roli w zakresie inwestycji w Centralny Port Komunikacyjny, którą prowadzi przede wszystkim Ministerstwo Rozwoju. gość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie