Do Republiki Zielonego Przylądka bez wiz

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
29 września 2017 09:00
Od 2018 r. wszyscy posiadacze paszportów Unii Europejskiej zostaną zwolnieni z obowiązku zakupu wizy do Republiki Zielonego Przylądka. Co oczywiste - dotyczyć to będzie także Polaków. Władze kraju liczą, że ten krok przyciągnie więcej turystów.
Reklama

Obecnie, aby przekroczyć granicę wyspiarskiego państwa na Atlantyku trzeba nabyć wizę w jednym z przedstawicielstw dyplomatycznych (na Polskę akredytowana jest ambasada w Berlinie) lub - w przypadku przybycia drogą powietrzną - na lotnisku (tzw. visa on arrival). Wtedy wydawana jest standardowa, jednorazowa wiza turystyczna, uprawniająca do 30-dniowego pobytu. Kosztuje ona (w zależności od okresu i wielu innych czynników) od 25 do 40 euro. Należy jedynie pamiętać, że można ją zakupić tylko na trzech międzynarodowych lotniskach, na wyspach Sal, Santiago (Praia) oraz São Vicente. Nie są wymagane zdjęcia ani inne dokumenty.


Władze archipelagu liczą, że zniesienie obowiązku wizowego zwiększy liczbę turystów. Obecnie największą popularnością Wyspy Zielonego Przylądka cieszą się wśród Brytyjczyków, Francuzów i Portugalczyków. Najczęściej odwiedzana jest plażowa wyspa Sal, a także Boa Vista. O atrakcjach tego niezwykłego miejsca na ziemi można przeczytać w naszym materiale z cyklu "Bliżej Świata".

fot. Mirosław Pachowicz
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama