Awaria globalnych systemów odprawy

28 września 2017 14:08
1 komentarz
Pasażerowie z całego świata mieli dzisiaj problemy z odprawą na lotniskach oraz rezerwacją biletów wielu linii lotniczych. Jak podaje BBC, powodem była awaria systemu Amadeus Altea.
Reklama
Zgodnie z informacjami międzynarodowego serwisu kłopoty były zgłaszane m.in. w wielkich międzynarodowych hubach - Paryżu CDG, Londynie-Gatwick, Londynie-Heathrow, Melbourne, Zurychu czy Singapurze. Z systemu Amadeus korzystają takie linie jak British Airways, Lufthansa, Southwest i Qantas i to ich klienci najbardziej narażeni byli na odczucie skutków błędu. Klienci sygnalizowali także problemy z odprawami przez internet.

- Dzisiejszego ranka doznaliśmy zakłóceń sieciowych, co spowodowało pewne problemy z działaniem niektórych systemów. Nasi technicy podjęli stosowane działania aby zidentyfikować ich źródło i wyeliminować jak najszybciej to możliwe - powiedział rzecznik Amadeusa cytowany przez serwis BBC.Jak podają lotniska Heathrow i Gatwick, zawieszenie się systemu nie spowodowało opóźnień w wykonywaniu operacji lotniczych. Pasażerowie muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, bo odprawy mogą dzisiaj potrwać nieco dłużej niż zwykle.

Ostatnie komentarze

usuniety 2017-09-28 16:29   
usuniety - Profil usuniety
WAW też ma problemy zobacz link
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy