×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Awaria globalnych systemów odprawy


Pasażerowie z całego świata mieli dzisiaj problemy z odprawą na lotniskach oraz rezerwacją biletów wielu linii lotniczych. Jak podaje BBC, powodem była awaria systemu Amadeus Altea.


Zgodnie z informacjami międzynarodowego serwisu kłopoty były zgłaszane m.in. w wielkich międzynarodowych hubach - Paryżu CDG, Londynie-Gatwick, Londynie-Heathrow, Melbourne, Zurychu czy Singapurze. Z systemu Amadeus korzystają takie linie jak British Airways, Lufthansa, Southwest i Qantas i to ich klienci najbardziej narażeni byli na odczucie skutków błędu. Klienci sygnalizowali także problemy z odprawami przez internet.

- Dzisiejszego ranka doznaliśmy zakłóceń sieciowych, co spowodowało pewne problemy z działaniem niektórych systemów. Nasi technicy podjęli stosowane działania aby zidentyfikować ich źródło i wyeliminować jak najszybciej to możliwe - powiedział rzecznik Amadeusa cytowany przez serwis BBC.Jak podają lotniska Heathrow i Gatwick, zawieszenie się systemu nie spowodowało opóźnień w wykonywaniu operacji lotniczych. Pasażerowie muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, bo odprawy mogą dzisiaj potrwać nieco dłużej niż zwykle. gość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie