×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aer Lingus likwiduje loty z Warszawy do Dublina


Irlandzkie linie lotnicze Aer Lingus likwidują połączenia z Warszawy do Dublina - wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika.


Ostatni lot z Warszawy do Dublina zaplanowany jest na 7 stycznia 2018 r. 

Obecnie irlandzkie linie lotnicze obsługują połączenia w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Od 28 października Aer Lingus zrezygnuje z obsługi lotów w środy. 

W lipcu Aer Lingus przyznał, że jego operacje krótkodystansowe powodowały ciągłe straty pomiędzy rokiem 2008 i 2015 i nazwał je "strukturalnie niezrównoważonymi" z powodów wyższych kosztów zatrudnienia i niższego poziomu produktywności w porównaniu z bezpośrednią konkurencją, jak też konkurencją w branży.

Linie lotnicze Aer Lingus należą do koncernu IAG wraz z British Airways, Iberią oraz Vueling Airlines. Willie Walsh, prezes IAG, podczas konferencji World Routes w Barcelonie podkreślił, że loty krótkodystansowe linii koncernu muszą być opłacalne same w sobie, a nie tylko dzięki dowozom na loty dalekodystansowe.

Aer Lingus jest obecnie jedynym przewoźnikiem oferującym bezpośrednie loty pomiędzy lotniskiem Chopina i Dublinem. 


fot. Dominik Sipiński, Piotr Bożyk
gość_bcb5e - Profil
gość_bcb5e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie