×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będzie więcej lotów z Krakowa do Chicago?


Reaktywowane bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago cieszy się dużą popularnością wśród pasażerów i nie wykluczone że częstotliwość lotów na tej trasie ulegnie zwiększeniu - informują Polskie Linie Lotnicze LOT.


Narodowy przewoźnik powrócił na bezpośrednią trasę pomiędzy Krakowem i Chicago na początku lipca tego roku po prawie siedmioletniej przerwie. Od tamtej pory z połączenia obsługiwanego raz w tygodniu skorzystało 2,5 tys. pasażerów, co oznacza że samoloty pomiędzy Krakowem i Chicago latają prawie pełne - informuje Radio Kraków, średni współczynnik wypełnienia na trasie (LF) wynosi 86 proc, z kolei w miesiącach wakacyjnych, czyli lipcu i sierpniu, zgodnie z wyliczeniami krakowskiego lotniska średnie wypełnienie wynosiło 92 proc. Większość pasażerów to Polacy chcący odwiedzić swoją rodzinę mieszkającą w Chicago, informuje “Gazeta Wyborcza”. 

Tak dobre wyniki przewozowe połączenia powodują, iż prawdopodobne wydaje się zwiększenie częstotliwości lotów z Balic na tej trasie, szczególnie że, jak potwierdzają przedstawiciele przewoźnika, istnieje zapotrzebowanie na te loty.

- W pierwszej kolejności zasilona będzie siatka z Warszawy. Jednak dzisiaj z Krakowa lata jeden samolot tygodniowo. Zapotrzebowanie jest większe. Jak chodzi o zeszły rok to z Krakowa przez Warszawę do Chicago latało 90 tys. pasażerów. Potencjał jest. Teraz trzeba zderzyć to zapotrzebowanie z możliwościami flotowymi. Nie można wykluczyć, że zostanie zwiększona częstotliwość, ale żadne decyzje jeszcze nie zapadły - mówił Konrad Majszyk z biura komunikacji LOT w rozmowie z Polskim Radiem. 

W przyszłym roku flota narodowego przewoźnika powiększy się o trzy boeingi 787-9. 

Jeden z ośmiu boeingów 787-8 zostanie zbazowany w Budapeszcie, co oznacza, że linia wykorzystywana z Polski powiększy się o dwa samoloty. Na warszawskim Lotnisku Chopina zaczyna jednak brakować miejsca przy rękawach w strefie non-Schengen w godzinach szczytu.

W tym roku LOT zwiększył liczbę tras do Stanów Zjednoczonych. W kwietniu przywrócił połączenie z Warszawy do Newark oraz zainaugurował trasę do Los Angeles. Razem z połączeniem z Krakowa do Chicago w 2017 roku LOT obsługuje w sumie sześć tras do Ameryki Północnej.


fot. Dominik Sipiński
gość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie